کد مطلب: 

4645

دکتر عارف در پاسخ به سیتنا: در کشور ما خصوصی سازی به نوعی عمومی سازی شده است

دکتر عارف در پاسخ به سیتنا: در کشور ما خصوصی سازی به نوعی عمومی سازی شده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، تاکید کرد: خصوصی سازی عملا به مفهوم واقعی خود در کشور کم اتفاق افتاده و باید جدی تر دنبال شود.

 

دکتر "محمد رضا عارف" در پاسخ به سوال خبرنگار سیتنا "citna.ir" در نمایشگاه تلکام در خصوص روند خصوصی سازی مخابرات طی سال های گذشته و شائبه هایی که در روند این خصوصی سازی وجود دارد، گفت: این نقد بر کل خصوصی سازی مطرح است و در کشور ما خصوصی سازی  به نوعی عمومی سازی شده است. یعنی به جای آنکه بخش خصوصی با توجه به تعریف خاص خودش وارد حوزه شود بخش عمومی وارد عرصه شده است.

 

وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات، ادامه داد: اگر از بخش های عمومی در این رابطه سوال شود خود را به عنوان واسط معرفی می کنند؛ مانند تامین اجتماعی و صندوق های بازنشستگی که سهم بالایی در خصوصی سازی دارند. این بخش ها با این ادعا که در حال حاضر بخش خصوصی بزرگ و قدرتمندی که بتواند اداره بخشی از خدمات و صنعت را به عهده بگیرد وجود ندارد وارد عرصه شده اند و تاکید می کنند که در آینده به تدریج این بخش ها را به بخش خصوصی واگذار خواهند کرد.

 

  

 

عارف ادامه داد: اگر این سیاست دنبال شود جای هیج نگرانی نیست ولی اگر بخش های عمومی بخواهند همچنان به انحصار خود در این حوزه ها ادامه دهند با این مشکل مواجه ایم که این بخش ها در مقابل مجلس و نهادهای نظارتی پاسخگو نیستند و وضع از گذشته بدتر خواهد شد.

 

وی در پایان به نهادهای عمومی توصیه کرد که خصوصی سازی را با مفهموم واقعی آن دنبال کنند.

انتهای پیام  

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-11-15 08:40

افزودن دیدگاه جدید