کد مطلب: 

4635

وداع مایکروسافت با معمار ویندوز هشت

وداع مایکروسافت با معمار ویندوز هشت

اندکی پس از معرفی رسمی تازه‌ترین نسخه‌ی ویندوز، خبر جدایی "مستر ویندوز" از شرکت سازنده این سیستم عامل منتشر می‌شود. مدیر جدید پروژه‌ی ویندوز در مایکروسافت، یکی از مبتکران طرح موزائیکی دسکتاپ در ویندوز هشت است.

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا، مایکروسافت، کنسرن آمریکایی تولید نرم‌افزار، از یکی از مهم‌ترین مدیران خود جدا می‌شود. وی استیون سینوفسکی، معمار سیستم عامل "ویندوز هشت" است. از این جدایی به‌عنوان ضربه‌ای سنگین به غول طراحی نرم‌افزار جهان یاد می‌شود.

خانم جولی لارسون-گرین، به عنوان جانشین سینوفسکی مدیریت این مهم‌ترین بخش کنسرن مایکروسافت برعهده خواهد گرفت. لارسون-گرین نیز طراح نرم‌افزار و یکی از مبتکران دسکتاپ موزائیکی ویندوز هشت است.

 

مایکروسافت تا کنون در مورد خداحافظی سینوفسکی از این کنسرن موضع‌گیری نکرده است. برخی از منابع این کنسرن تیرگی روابط استیون سینوفسکی با بخش‌هایی از مدیریت ارشد مایکروسافت را دلیل این امر دانسته‌اند. از قرار معلوم استیو بالمر، رئیس هیئت مدیره کنسرن، با رئیس پروژه ویندوز اختلاف داشته است. سینوفسکی نه تنها معمار ارشد ویندوز هشت بود، بلکه از او به‌عنوان جانشین احتمالی بالمر یاد می‌شد.

به گزارش دویچه وله، استیو بالمر ظاهرا قصد دارد پروژه‌ی ویندوز را با تیمی جدید دنبال کند. علاوه بر این، مسئولیت‌ها هم تقسیم می‌شوند. از این پس مسئولیت تجاری پروژه ویندوز از مدیر پروژه (لارسون گرین) به مدیر مالی و بازاریابی مایکروسافت منتقل خواهد شد.

مایکروسافت قصد دارد از ویندوز هشت به عنوان گام نخست فصلی جدید در تاریخ این کنسرن استفاده کند. این سیستم عامل علاوه بر تفاوت‌های ظاهری با نسخه‌های پیشین، بر روی رایانه‌های رومیزی و قابل حمل، لوح‌رایانه‌ها و تلفن‌های هوشمند قابل نصب است.

استیون سینوفسکی مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه هنر و علوم "کرنل"، یکی از قدیمی‌ترین و برجسته‌ترین دانشگاه‌های جهان در شهر ایتاکا در نیویورک دریافت کرد. وی سپس در دانشگاه شهر "امهِرست" در ماساچوست مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی طراحی نرم‌افزار را به پایان برد. او از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ مدیر بخش ویندوز در مایکروسافت بود. بخش تحت مدیریت او طراحی و بازاریابی ویندوز، ویندوز لایو و ویندوز اکسپلورر را بر عهده داشت.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-11-13 20:43

افزودن دیدگاه جدید