کد مطلب: 

4544

شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با ایمیل و فکس!

شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با ایمیل و فکس!

اهالی دو روستای کوچک در ایالت نیوهمپشایر زنگ انتخابات ریاست جمهوری را به صدا درآوردند. این دو روستای کم جمعیت در 64 سال گذشته همواره آغازگر انتخابات بوده اند.

 

به گزارش سیتنا به نقل از انتخاب، در روستای دیکسویل ناچ رای گیری در سالن اجتماعات کوچک یک هتل برگزار شد.

رای گیری از نیمه شب آغاز شد و بر خلاف گذشته رای دهندگان فقط با کارت شناسایی عکس دار مجاز به رای دادن بودند. آنها پس از انتخاب نامزد مورد نظرشان به ترتیب حروف الفبا پشت سر هم در صف می ایستند و رای خود را به صندوق می اندازند.

رای گیری در دیکسویل ناچ فقط 43 ثانیه طول کشید و شمارش آرای ده نفری که رای داده بودند بلافاصله آغاز شد.

رقابت در این حوزه کم جمعیت هم بسیار فشرده بود و باراک اوباما و میت رامنی هر یک پنج رای کسب کردند.

 

 اجازۀ رأی دهی با پست الکترونیک و فکس برای توفان زدگان

 

توفان سندی بر رأی دهی برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در بعضی ایالت های شرقی آن از جمله نیوجرسی تأثیر گذاشته است. در این ایالت که شهروندان از توفان هفتۀ گذشته آسیب دیدند، رأی گیری زودهنگام روزهای شنبه و یکشنبه ادامه داشت.

 

کریس کریستی، فرماندار نیوجرسی به بعضی شهروندان آسیب دیده از توفان اجازۀ رأی دهی با پست الکترونیک و فکس را داد و گفت: «کسانی که به علت وزش توفان سندی مجبور به ترک خانه های خود و استقرار در سرپناه ها شدند، می توانند با فرستادن ایمیل یا فکس در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند. سایر شهروندان هم شش امکان برای انجام این کار دارند. بنا بر این پست الکترونیک و فکس فقط برای کسانی است که از محل سکونت خود جا به جا و به سرپناه ها منتقل شده اند.»

 

مسئولان آمریکایی در بعضی نقاط مانند بخش بریزی پوینت واقع در منطقۀ کوئینز نیویورک با بر پا کردن حوزه های موقت رأی گیری زمینه را برای شرکت رأی دهندگان در انتخابات فراهم کردند.

شهروندان نیویورک اجازه یافته اند بدون توجه به منطقۀ سکونت رأی خود را در هر یک از حوزه های رأی گیری به صندوق بیندازند.

 

دشواری انتخابات ریاست جمهوری در فلوریدای آمریکا

 

در آمریکا ریک اسکات، فرماندار جمهوری خواه ایالت فلوریدا، مدت رأی گیری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری را در ایالت کاهش داد. این اقدام باعث ایجاد صف‌های طولانی با توجه به کوتاه بودن مدت رأی دهی و نارضایتی بعضی از شهروندان در روز شنبه شد.

 

بعضی از شهروندان در ایالت فلوریدا باید تا هشت ساعت برای رأی دهی منتظر می‌ ماندند.

حزب دموکرات فلوریدا ضمن طرح دعوای قانونی خواهان باز نگه داشتن بعضی حوزه‌های رأی گیری برای آسان شدن کار شهروندان شد.

 

پل هکت، خبرنگار «یورونیوز»، در گزارش خود از این ایالت گفت: «هر چند رأی گیری زودهنگام برای انتخابات ریاست جمهوری در فلوریدا عملاً پایان یافته، اما نهادهای انتخاباتی راه‌هایی ابتکاری برای دور زدن محدودیت‌های رأی گیری در این ایالت مهم یافتند. با وجود این مانند انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۰ آمریکا، ممکن است مشکلات حوزه‌های انتخاباتی در ایالت تعیین کننده ای مثل فلوریدا که دو نامزد در پی کسب رأی بیشتر در آن هستند، بار دیگر به موضوع محوری انتخابات ریاست جمهوری تبدیل شود.»

 

تاثیر توفان در فلوریدا بر نتیجه انتخابات آمریکا

 

پل هکت، خبرنگار یورونیوز، چگونگی کارزار انتخاباتی میت رامنی را در واپسین روزهای مانده به انتخابات دنبال می کند. او اکنون در تامپا واقع در فلوریدا، یکی از تاثیرگذارترین ایالتهاست. از وی می پرسیم؛ دستیاران میت رامنی چگونه به وی یاری می رسانند، آیا حقیقتا آنها آراء فلوریدا را مال رامنی می دانند؟

 

خبرنگار یورونیوز می گوید:"با توجه به صحبت هایی که با دستیاران جمهوریخواه وی داشته ام جواب آری است و آنها فکر می کنند که آراء این ایالت مال آنهاست. آنچه مهم است این است که چه تعدادی در روز رای گیری به پای صندوقهای رای می روند. در پشت سر من می بینید که تعدادی برای رای زودهنگام به صف ایستاده اند. رای گیری فلوریدا وقت گیر است و برای بیش تر مردم بریدن از کار مشکل. جمهوریخواهان قطع نظر از وضعیت آب و هوا برای رای دهی بیرون می آیند. دموکراتها اما اغلب هوای مساعد را ترجیح می دهند. سازمان هواشناسی وضعیت آب و هوای فردا را خوب پیش بینی نکرده و این به نفع رامنی است. احتمال بارش باران ممکن است دموکراتها را در بیرون آمدن از خانه هایشان مردد کند و بدی آب و هوا به سادگی یعنی پیروزی برای جمهوریخواهان. از افرادی از این حزب که با آنان صحبت کرده ام می گویند قبل از آن که تبلیغات انتخاباتی رنگ و رویی به خود گیرند اغلب مردم نمی دانستند که میت رامنی کیست. اما او به عنوان دولت مردی ظاهر و نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد. برای بسیاری از آمریکایی ها وی مردی است شایسته تر از اوباما. اما آیا این برای موفقیت در فلوریدا کافی است یا نه، مشکل بتوان پاسخ داد. از نظر جمعیت، فلوریدا یکسان نیست. اسپانیایی تبارها و جمعیت بزرگ یهودیان را داریم که تمایل به رای دادن به حزب دموکرات دارند. اما کسی چه می داند و تواند پیش بینی کند که فلوریدا به چه کسی رای خواهد داد اگر رقابت شانه به شانه است و سخت.” 

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-11-06 11:55

افزودن دیدگاه جدید