کد مطلب: 

4533

ثبت لحظه ای آمار ازدواج و طلاق/ اتصال دفاتر به پایگاه جمعیتی ثبت احوال

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال از ثبت آنی و لحظه ای ازدواج و طلاق خبر داد و گفت: بزودی تمامی دفاتر، اطلاعات مربوط به ازدواج و طلاق را بر روی پایگاه جمعیتی ثبت احوال به ثبت می‌رسانند.

به گزارش سیتنا، علی اکبر محزون در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: با همکاری و توافق به عمل آمده با سازمان ثبت اسناد و املاک اتصال دفاتر به پایگاه اطلاعات جمعیتی ثبت احوال فراهم می شود و از این پس دیگر میان ثبت ازدواج و طلاق و ارائه آمار فاصله ای ایجاد نخواهد شد.

وی اظهار داشت: تاکنون دفاتر موظف بودند که اعلامیه های ازدواج و طلاق را طی 15 روز به سازمان ثبت احوال ارسال کنند که البته کمی هم تاخیر در این خصوص وجود داشت اما با آن لاین شدن و ثبت لحظه ای آمار ازدواج و طلاق این زمان از بین می رود.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال تاکید کرد: این اقدام در حال حاضر به عنوان نمونه در استان البرز در حدود 12 دفترخانه اجرایی می شود که با آمادگی سازمان ثبت اسناد ، دفاتر دیگر استانها نیز بصورت آنی آمار ثبت ازدواج و طلاق را به سازمان ثبت احوال اعلام خواهند کرد.

وی درمورد اعلام دلایل طلاق در ثبت احوال گفت: ثبت دلایل طلاق مدتی است که در دستور کار شورای عالی ثبت احوال قرار دارد اما با توجه به اینکه طلاق موارد و علتهای مختلفی دارد به همین دلیل ثبت این موارد کار مشکلی است و نیاز به بررسی کارشناسی دارد.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال افزود: امیدواریم چالشهای موجود در زمینه ثبت دلایل طلاق برطرف شود و بتوانیم در این خصوص به نتیجه مثبتی دست پیدا کنیم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-11-05 13:25

افزودن دیدگاه جدید