کد مطلب: 

4507

حملات سایبری چالشی برای رژیم صهیونیستی

حملات سایبری چالشی برای رژیم صهیونیستی
حملات گسترده سایبری به سامانه های رایانه ای بانکها و نهادهای نظامی و دیگر مراکز حساس رژیم صهیونیستی، این رژیم را بر آن داشت تا نیروی جدیدی بنام واحد جنگ سایبری در ارتش اسرائیل ایجاد کند.
 

به گزارش سیتنا به نقل از شبکه العالم، «آلن بن دیوید» گزارشگر و تحلیلگر مسائل راهبردی کانال ده تلویزیون اسرائیل درباره حملات سایبری علیه مراکز رایانه‌ای درفلسطین اشغالی گفت: جنگ سایبری محدوده مکانی خاصی ندارد. ویروسهای رایانه‌ای قاره‌ها و مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و به‌طور نامحسوس عملکرد نهادهای حساس را مختل می‌کند.

 

وی گفت: به جرأت می‌توان گفت خطرات ناشی از این ویروس از حملات موشکی کمتر نیست.

 

بن دیوید اذعان کرد: سایتهای مربوط به تاسیسات زیر بنایی اسرائیل و نهادهای حساس نظامی آن طی سال گذشته هدف  حمله سایبری قرار گرفتند و آسیب دیدند.

 

وی افزود: نیروهای متخصص سایبری در ارتش اسرائیل به شدت با حملات گوناگون سایبری مقابله می‌کنند.

 

سرهنگ «دانی» رئیس واحد جنگ سایبر در ارتش اسرائیل نیز در این خصوص به تلویزیون این رژیم گفت: ما به طور روزانه فضای سایبری اسرائیل را کنترل می‌کنیم.

 

وی از پاسخ به پرسشی درباره توانمندی ایران در زمینه سایبری خودداری کرد، اما درباره چین گفت: چین قدرت بزرگی در این باره به شمار می رود. در صورتی که در اسرائیل با حملات سایبری مواجه شویم وضعیت فوق العاده اعلام می‌کنیم و برای رویارویی با ویروس وارد عمل می‌شویم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-11-02 20:32

افزودن دیدگاه جدید