کدخبر :4507 پرینت
12 آبان 1391 - 20:32

حملات سایبری چالشی برای رژیم صهیونیستی

متن خبر
حملات گسترده سایبری به سامانه های رایانه ای بانکها و نهادهای نظامی و دیگر مراکز حساس رژیم صهیونیستی، این رژیم را بر آن داشت تا نیروی جدیدی بنام واحد جنگ سایبری در ارتش اسرائیل ایجاد کند.
 

به گزارش سیتنا به نقل از شبکه العالم، «آلن بن دیوید» گزارشگر و تحلیلگر مسائل راهبردی کانال ده تلویزیون اسرائیل درباره حملات سایبری علیه مراکز رایانه‌ای درفلسطین اشغالی گفت: جنگ سایبری محدوده مکانی خاصی ندارد. ویروسهای رایانه‌ای قاره‌ها و مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و به‌طور نامحسوس عملکرد نهادهای حساس را مختل می‌کند.

 

وی گفت: به جرأت می‌توان گفت خطرات ناشی از این ویروس از حملات موشکی کمتر نیست.

 

بن دیوید اذعان کرد: سایتهای مربوط به تاسیسات زیر بنایی اسرائیل و نهادهای حساس نظامی آن طی سال گذشته هدف  حمله سایبری قرار گرفتند و آسیب دیدند.

 

وی افزود: نیروهای متخصص سایبری در ارتش اسرائیل به شدت با حملات گوناگون سایبری مقابله می‌کنند.

 

سرهنگ «دانی» رئیس واحد جنگ سایبر در ارتش اسرائیل نیز در این خصوص به تلویزیون این رژیم گفت: ما به طور روزانه فضای سایبری اسرائیل را کنترل می‌کنیم.

 

وی از پاسخ به پرسشی درباره توانمندی ایران در زمینه سایبری خودداری کرد، اما درباره چین گفت: چین قدرت بزرگی در این باره به شمار می رود. در صورتی که در اسرائیل با حملات سایبری مواجه شویم وضعیت فوق العاده اعلام می‌کنیم و برای رویارویی با ویروس وارد عمل می‌شویم.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.