کد مطلب: 

4477

زمان خرید بیمه نامه برای موبایل و تبلت فرا رسیده است

زمان خرید بیمه نامه برای موبایل و تبلت فرا رسیده است

کار‌شناسان فعال در بخش فروش موبایل و تبلت پیش بینی می‌کنند که با معرفی تولیدات جدید به بازار، به زودی افراد زیادی برای بیمه کردن وسائل جدید خود به شرکت‌های بیمه مراجعه می‌کنند.

به گزارش سیتنا، سایت صنعت بیمه به نقل از سایت اینفورمیشن ویک، نوشت: با معرفی مینی آی پد جدید به بازار و افزایش بی‌سابقه فروش تبلت‌ها در سال ۲۰۱۲، فعالان می‌گویند که زمان برای خرید بیمه نامه برای این تکنولوژی‌های جدید فرا رسیده است.

طبق گزارش‌های منتشر شده، فروش جهانی تبلت در سال جاری میلادی به 118.9 میلیون دستگاه رسیده است که نسبت به سال گذشته حدود ۹۸ درصد افزایش داشته است. این در حالی است که پیش بینی می‌شود که فروش تبلت‌های کوچک در سال جاری رشد چشمگیری داشته باشد.

"کریس هازلتون" یکی از متخصصان بازار موبایل و کامپیو‌تر می‌گوید که اکنون افراد زیادی خواهان خرید این تکنولوژی‌های جدید هستند اما از سوی دیگر به دلیل گران بودن این وسایل، خسارت‌های که دارندگان متحمل می‌شوند نیز سنگین است.

او ادامه می‌دهد که هزینه تعویض این دستگاه‌ها به ویژه برای محصولات شرکت "اپل" بسیار سنگین است و اگر این دستگاه‌ها به هر دلیلی خراب یا دزدیده شوند، جبران آن برای خریداران بسیار هزینه بر است، به همین دلیل اکنون افراد زیادی خواهان آن هستند که این دستگاه‌های گرانقیمت خود را مانند خانه یا اتومبیل‌هایشان بیمه کنند.

طبق گزارش‌های منتشره شده در سال ۲۰۱۲، ۷۰ درصد بیمه نامه‌ها اکنون شامل خرید گوشی‌های هوشمند می‌شوند و ۳۰ درصد دیگر، به تبلت‌ها اختصاص داده شده است.

از زمان آغاز چنین برنامه‌ای در اروپا، بیش از شش هزار بیمه نامه در بریتانیا فروخته شده است. طبق این بیمه نامه‌ها، شرکت‌های بیمه موظف می‌شوند در صورت دزدی، خسارت، مشکلات تکنیکی ظرف مدت ۲۴ ساعت خسارت‌ها را جبران کنند.

در گزارش‌های منتشر شده آمده است که شرکت اپل در این زمینه پیش رو است و خریداران دستگاه‌های این شرکت مشتاق هستند که دستگاه خود را بیمه کنند و اکثر آنان خواهان استفاده از بیمه سرقت هستند.

"استفان ابت" یکی از متخصصان کامپیو‌تر می‌گوید که تنها در آمریکا از زمان عرضه آیفون ۵ به بازار، شاهد افزایش ۴۰۰ درصدی بیمه نامه‌ها بوده‌ایم و اکنون انتظار می‌رود که تقاضا‌ها به طور چشمگیری افزایش پیدا کند.

بر اساس گزارش‌ها، اکنون هزینه بیمه تبلت‌ها برای دو سال حدودا ۱۳۷ دلار است.

انتهای پیام

http://www.citna.ir

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-10-30 17:29

افزودن دیدگاه جدید