کد مطلب: 

4455

محمدزاده: معافیت کامل مطبوعات از مالیات بر درآمد آگهی‌ها اجرا می‌شود

محمدزاده: معافیت کامل مطبوعات از مالیات بر درآمد آگهی‌ها اجرا می‌شود

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: با هماهنگی‌هایی که با سازمان امور مالیاتی به عمل آمده، قرار شد که معافیت مطلق درآمد حاصل از آگهی‌های مطبوعاتی به تمام دوایر این سازمان ارسال و اجرایی شود.

 

به گزارش سیتنا، محمدجعفر محمدزاده در مراسم گشایش این دوره از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها که نوزدهمین دوره خود را تجربه می‌کند، گفت:‌ در پی نوسانات اخیر قیمت کاغذ علاوه بر افزایش نوبت یارانه‌ها و طرح توزیع کاغذ یارانه‌ای با قیمت 20 درصد ارزان‌تر از بازار، تعرفه واردات کاغذ روزنامه‌ها نیز حذف شد.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی همچنین تعریف جامع و کامل حرفه خبرنگاری و مشاغل حوزه خبر و ارائه آن به سازمان‌های بیمه‌گر را از دیگر اقدامات صورت‌گرفته در راستای دفاع از حقوق اصحاب رسانه به‌دست وزارت ارشاد دانست.

به گفته محمدزاده، اقدامات اولیه برای راه‌اندازی موزه تخصصی مطبوعات و تألیف دانشنامه مطبوعات جهان اسلام و دانشنامه مطبوعات ایران در وزارت ارشاد آغاز شده است.

معاون وزیر ارشاد، همچنین از به‌روز شدن صدور مجوز نشریات تخصصی و دانشگاهی خبر داد و تشکیل اتحادیه مطبوعات و خبرگزاری‌های جهان اسلام، اصلاح نظام یارانه‌ای مطبوعات، راه‌اندازی سامانه اینترنتی اشتراک مطبوعات با ارائه تخفیف 50 درصد بهای ماهنامه، دوماهنامه و فصلنامه‌ها به مشترکان را به‌عنوان دیگر فعالیت‌های به سامان رسیده در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد طی دو سال گذشته خواند.
منبع: همشهری

http://www.citna.ir

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-10-28 19:01

افزودن دیدگاه جدید