کد مطلب: 

4370

نفوذ هکرها به قلب انسان با شوک‌های مرگبار!

محققان حوزه امنیت، از احتمال نفوذ هکرها به دستگاه‌های ضربان‌ساز قلب (پیس میکر)، بازنویسی برنامه اولیه، آلوده کردن آنها با کدهای مرگبار برای ایجاد شوک یا حتی خاموش کردن دستگاه هشدار می‌دهند.

 

به گزارش سیتنا به نقل از ایسنا، «جک بارنابی» محقق امنیت شبکه و اینترنت در کنفرانس امنیتی «ملبورن»، از ضعف برنامه سخت‌افزاری دستگا245216_583.jpgه‌های ضربان‌ساز قلب (پیس میکر) و احتمال دسترسی و ایجاد اختلال در عملکرد آنها هشدار داد.

 

این کارشناس با استفاده از یک لپ تاپ، مجموعه‌ای از شوک‌های الکتریکی با ولتاژ 830 ولت را از راه دور به یک ضربان‌ساز ارسال کرده و با استفاده از «عملکردهای مخفی» نامشخص می‌توانست تمامی دستگاه‌های ضربان‌ساز (pacemaker) و ایمپلنت‌های انقباض‌دهنده قلبی داخلی (defibrillator) را در شعاع 9.1 متری فعال کند. 

 

دسترسی به شماره سریال دستگاه‌ها که تغییر برنامه سخت‌افزاری و ذخیره برنامه های مخرب را فراهم می‌کند و مانند ویروس می‌تواند به سایر دستگاه‌های ضربان ساز سرایت کند، دادن اطلاعات شخصی کاربر یا اطلاعات امنیتی تولید کننده از دیگر خطراتی است که کارشناسان در خصوص احتمال بروز آنها هشدار می‌دهند.

 

بدترین سناریوی مطرح در این زمینه، احتمال بروز این خطر برای صد درصد دستگاه‌های ایمپلنت قلبی است که با ایجاد شوک‌های ناگهانی یا خاموش شدن دستگاه می‌تواند منجر به مرگ بیمار شود.

 

پیش از این نیز محققان دانشگاه‌های واشنگتن و ماساچوست از امکان کنترل دستگاه‌های ضربان ساز و دستیابی به اطلاعات شخصی کاربر هشدار داده بودند.

 

محققان در تلاش برای رمزگذاری ایمپلنت و اندام‌های مصنوعی برای پیشگیری از دستیابی هکرها به اطلاعات شخصی کاربر و شرکت سازنده هستند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-10-19 12:37

افزودن دیدگاه جدید