کد مطلب: 

4306

کلاهبرداری اینترنتی از بیشترین جرائم یقه سفیدها است

کلاهبرداری اینترنتی از بیشترین جرائم یقه سفیدها است

کلاهبرداری اینترنتی یکی از جرائم یقه سفیدهاست که با توسعه اینترنت و ارتباطات اینترنتی گسترش یافته و در حال حاضر جرمی است که بیشترین پرونده را در دادسرای جرائم رایانه ای به خود اختصاص داده است.

 

به گزارش سیتنا، محمود جعفرآبادی وکیل پایه یک دادگستری، در حاشیه بازدید از غرفه پلیس فتا در ششمین روز برگزاری نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی این پلیس اظهار داشت: بالاترین میزان جرائم رایانه‌ای درخصوص کلاهبرداری‌های اینترنتی شامل ای‌میل و پیامک‌های جعلی است.

وی در ادامه کلاهبرداری‌های مربوط به شرکت‌های هرمی  را نیز طی چند سال اخیر بیشترین پرونده های وارد شده به دادسرای جرائم رایانه‌ای عنوان کرد و گفت: در راستای فعالیت دادسرای جرائم رایانه‌ای بسیاری از مراکز فعالیت شرکت‌های هرمی شناسایی و افرادی که در رأس آن بودند ،دستگیر شدند.

وکیل پایه یک دادگستری اظهار داشت: کلاهبرداری‌های اینترنتی بیشتر از طریق ناآگاهی مردم انجام می‌شود و مجرمان از طمع برخی از مردم برای به دام انداختن طعمه‌های خود استفاده می‌کنند.

وی افزود: ای‌میل هایی جعلی که برای کاربران ارسال می‌شود، مجرم  طی آن از کاربر درخواست می‌کند تا اطلاعات حساب خود را برای شخص ارسال کننده بفرستد و یا به بهانه برنده شدن در قرعه‌کشی از کاربر درخواست مبلغی پول می‌کند که کاربر به دلیل طمع و یا با این فکر که به یکباره به مبلغ هنگفتی پول می رسد اطلاعات حساب و یا مبلغ درخواست شده را منتقل می کند، که در نهایت کلاهبردار به نتیجه دلخواه خود می‌رسد.

جعفرآبادی توضیح داد: کلاهبرداری اینترنتی که امروزه از کلاهبرداری‌های سنتی پیشی گرفته است به یک معضل بزرگ وپیچیده برای جوامع بشری تبدیل شده است به حدی که با قوانین سنتی نمی‌توان جوابگوی برخورد با مجرمانی بود که بصورت شبه و ناشناخته اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

وی در پایان اظهار داشت: کلاهبرداری اینترنتی یکی از جرائم یقه سفیدهاست که با توسعه اینترنت و ارتباطات اینترنتی گسترش یافته و در حال حاضر جرمی است که بیشترین پرونده را در دادسرای جرائم رایانه ای به خود اختصاص داده است.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-10-13 16:57

افزودن دیدگاه جدید