کد مطلب: 

4224

زنی ایرانی پس از 45 سال خانواده خود را از طریق فیس بوک پیدا کرد

زنی ایرانی پس از 45 سال خانواده خود را از طریق فیس بوک پیدا کرد

بدریه یک زن عرب ایرانی از اهالی آبادان است که در دهه هفتاد میلادی با یک مرد فلسیطینی که در این شهر می زیست ازدواج کرد و سپس به همراه وی به فلسطین مهاجرت کرد و به مدت 45 سال از خانواداش دور ماند.

 
به گزارش سیتنا از العربیه به نقل از سایت فلسطینی "باب الاخبار"، بدریه که هم اکنون دهه ششم عمر خود را سپری می کند دارای 6 فرزند و 36 نوه و نتیجه است.
 
بر اساس این گزارش حسنی الاشقر در دهه هفتاد میلادی از فلسطین به ایران مهاجرت کرده و در شهر آبادان در جنوب غرب این کشور در یک تعمیرگاه خودرو به عنوان مکانیک مشغول به کار شد و پس از مدتی با بدریه که از اهالی آن شهرستان است، ازدواج کرد.
 
اما حسنی الاشقر پس از مدتی به دلایلی تصمیم گرفت که به همراه همسر خود بدریه و دو فرزندش به فلسطین بازگردد.
احمد الاشقر فرزند بزرگ خانم بدریه که در آبادان متولد شده بود، می گوید: "مادرم از زمان مهاجرت به فلسطین تاکنون هیچ‎گاه خانواده اش را از یاد نبرده و همین امر باعث گردید تا من برای یافتن آنها از طریق فیس بوک تلاش کرده و این غم چهل و چند ساله را از قلب او بزدایم ." 
 
وی افزود: "در ابتدا کاربران فیس بوک آبادانی را به لیست دوستان خود افزودم و سپس برای تک تک آنها داستان مادرم را تعریف کردم تا اینکه یکی از آنها به نام مسعود به دنبال شنیدن این داستان غم انگیز وعده داد که در این زمینه به من کمک کند." 
 
فرزند این زن عرب ایرانی می گوید : "مسعود برای یافتن خانواده مادرم ماهها تلاش کرد، اما به دلیل تغییر نام خیابان‎های شهر آبادان پس از انقلاب و نیز دگرگونی چهره شهر در نتیجه جنگ ایران و عراق نتوانست خانواده مادرم را پیدا کند اما با این همه وی از جستجو باز نایستاد تا اینکه در نهایت دریافت که آنها در جریان جنگ ایران و عراق به ماهشهر یکی دیگر از شهرهای جنوب غرب ایران مهاجرت کرده بودند." 
 
بر اساس این خبر در ادامه مسعود با سفر به شهر ماهشهر و در پی جستجویی یک روزه توانست خانواده بدریه را پیدا کرده و بلافاصله فرزند بزرگش احمد را در جریان بگذارد.
 
احمد در این باره می‎گوید مادرم طی تماس تلفنی با خانواده اش فهمید که دو تن از برادرانش در جریان جنگ ایران و عراق کشته شده اند.
 
او می‎افزید مادرم اکنون با خواهران و برادران و دیگر نزدیکانش روزانه در تماس است و تصمیم دارد در اولین فرصت به ایران سفر کند و با آنها ملاقات کند.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-10-06 15:49

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
اینو میگن مردونگی دمت گرم اقا ...
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
خانم بدریه"زن عرب ایرانی" نیست بلکه "زن عرب زبان ایرانی". درود بر این پسر که خاست مادرش رو خوشحال کنه و صدآفرین به آقای مسعود که تو این کار کمک کرده.زنده باد
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
حالا هی بگین فیسبوک بده
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید