کد مطلب: 

4208

ملزومات استفاده از تلویزیون اینترنتی در تهران

معاون طرح و توسعه مخابرات استان تهران در توضیح ویژگی و نیازمندی راه‌اندازی IPTV یا تلویزیون اینترنتی گفت: استفاده از این سرویس صد‌درصد به فیبر نوری نیاز ندارد حتی در مکان‌هایی که ADSL با کیفیت خوب و یا نزدیک به مرکز است، می‌تواند با کابل مسی استفاده شود، اما اگر همه مشترکان را دغدغه‌ی استفاده از این سرویس را داشته باشند، شبکه فیبر نوری FTTX لازم است.

 

به گزارش سیتنا، سمیع‌الله صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سرویس IPTV در حال حاضر در مناطق 2 و 8 راه‌اندازی شده که مشترکان می‌توانند برای گرفتن سرویس با شماره 3838 تماس گرفته و IPTV خود را سفارش دهند که پس از تست و سنجش کیفیت ADSL از سوی مرکز برای مشترکان نصب خواهد شد.

 

او در توضیح تاثیر فیبر نوری بر این سرویس گفت: درست است که فیبر نوری تکمیل‌کننده‌ سرعت و کیفیت IPTVهاست اما در حال حاضر تعداد بالغ بر هزار شماره سرویس فوق را از طریق پورت‌های پرسرعت(ADSL) دریافت می‌کنند.

 

صادقی در مورد تعرفه‌های استفاده از فیبر نوری بیان کرد که به دلیل قرار‌داد همکاری با صدا‌وسیما "محتوا" از صدا‌وسیما تامین می‌شود و شبکه ارتباطی توسط شرکت مخابرات که این کار مشترک است و تعرفه در حال حاضر به صورت ماهانه 9 هزار و 600 تومان در نظر گرفته شده است.

 

معاون طرح و توسعه مخابرات استان تهران افزود: در حال افزایش سرویس‌های فیبری هستیم و در مناطقی که کابل موجود نیست و یا باید کابل مسی تغییر کند این کار توسط فیبر نوری انجام می‌شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-10-05 10:51

افزودن دیدگاه جدید