کد مطلب: 

4152

کاهش مراجعات به سازمان وظیفه عمومی با ارائه‎ی خدمات الکترونیکی

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: با توجه به افزایش ارائه خدمات به مشمولان از طریق سامانه‌های الکترونیکی و فضای مجازی با کاهش 80 درصدی مراجعه مشمولان به سازمان وظیفه عمومی هستیم.

به گزارش سیتنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار سید حمید صدرالسادات در حاشیه حضور در دفتر نظارت همگانی پلیس در جمع خبرنگاران گفت: هفته نیروی انتظامی فرصتی است که مجموعه کارکنان انتظامی بتوانند در ارایه خدمات به شهروندان دو چندان همت داشته باشند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از کاهش 80 درصدی مراجعه حضوری نسبت به سال‌های گذشته به سازمان وظیفه عمومی ناجا خبر داد و گفت: مراجعه حضوری مشمولان به شکل محسوسی کاهش پیدا کرده که علت آن اقداماتی است که طی سال‌های اخیر به شکل غیرحضوری و از طریق تلفن گویا، فعال شدن پایگاه فرهنگی سرباز‏، سامانه الکترونیکی و همچنین سامانه پیامک به شهروندان ارائه کرده‌ایم.

صدرالسادات با تاکید بر اینکه سازمان وظیفه عمومی پرمخاطب‌ترین و معدود یگانی است که با تمام خانواده‌ها ارتباط مستقیم دارد‏، بیان داشت: روزانه 500 تا 700 نفر به این سازمان مراجعه حضوری دارند.

وی با اشاره به اینکه تلاش سازمان بر این است که به نحو خدمات و اقدامات خود را به متقاضیان ارایه دهد که هم وقت کمتری صرف شود و هم اینکه کیفیت و سرعت ارایه خدمات را افزایش دهیم.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه نمی‌توان تعداد مراجعات را به سازمان کاهش داد یا به صفر رساند، تصریح کرد: چرا که مراجعاتی نظیر شرکت در شورای پزشکی، رسیدگی به امور کفالت و غیره حتماً باید به شکل حضوری صورت بگیرد.

صدرالسادات گفت: در حال حاضر بهترین خبر خوشی که می‌توانم به سربازان بدهیم که البته در گذشته نیز مطرح شده بود، این است که شرایط و ضوابط قانون جدید، شرایط بهتری را برای سربازی آنان پیش‌بینی کرده است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات در زمینه تحصیلات عالی محسوس‌تر است گفت: از زمان اجرای قانون جدید دیگر مانعی برای ادامه تحصیل مشمولان وجود ندارد و فارغ‌التحصیلان یک سال فرصت دارند که بعد از اتمام تحصیلشان خود را برای انجام خدمت وظیفه عمومی معرفی کنند.

به گفته رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، در حال حاضر برای شرایط ورود به دانشگاه مشمولان نیز شرط کنکور برداشته شده و آنان در صورت پذیرش در موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم می‌توانند نسبت به دریافت معافیت تحصیلی اقدام کنند.

صدرالسادات در بخش دیگری از سخنانش به بحث تعویض کارت‌های معافیت که از دی ماه سال گذشته آغاز شده است، اشاره کرد و گفت: برای تعویض کارت‌های معافیت قدیمی به صورت کارت هوشمند، تعداد قابل ملاحظه‌ای مراجعه کرده‌اند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا زمان تعویض کارت‌های پایان خدمت قدیمی را از اوایل آبان امسال اعلام کرد و از شهروندان درخواست کرد از مراجعه خودسر به این سازمان جدا خودداری کنند و بر اساس جدول زمانبندی که قطعا اعلام خواهد شد برای سهولت و پیشرفت کار به این سازمان مراجعه کنند.

وی با تأکید بر اینکه امکان خدمت تمام سربازان در محل سکونتشان وجود ندارد ادامه داد: اینکه حتماً همه سربازان در محل سکونتشان به کار گرفته شوند، امکانش وجود ندارد چرا که در خصوص سربازان مورد نیاز در مرزبانی یک استان، تعداد نیروی بیشتری از سربازان آن استان نیاز باشد که بنابراین طبیعی است که باید این تعداد نیرو را از شهرهای دیگر تأمین کرد.

صدرالسادات در بخش پایانی سخنان خود خاطر نشان کرد: مرکز رسیدگی به امور پزشکی مشمولان خارج از کشور در دوبی نیز راه‌اندازی شده است و همچنین اخیراً بیمارستانی در دوبی با همکاری جمعیت هلال‌احمر به عنوان بیمارستان تخصصی این کار مشخص شد که مشمولان خارج کشور برای رفع امور پزشکی خود می‌توانند به این بیمارستان مراجعه و مدارک و سوابقشان از این طریق به دست ما برسد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-09-29 16:57

افزودن دیدگاه جدید