کد مطلب: 

4111

وزیر ارشاد: نسبت به توقیف روزنامه‎ی «شرق» اقدام خواهیم کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به کاریکاتور منتشر شده در روزنامه «شرق» گفت: با تشکیل جلسه‌ی فوق‌العاده هیات نظارت نسبت به توقیف روزنامه «شرق» اقدام خواهیم کرد.

به گزارش سیتنا به نقل از ایسنا، سید محمد حسینی در حاشیه‌ی جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شاهد بودم در هفته دفاع مقدس روزنامه شرق کاریکتاتوری منتشر کرد که توهینی به رزمندگان دفاع مقدس محسوب می‌شد اظهار کرد: این کاریکتاتور در رسانه‌های بیگانه و سایت‌های ضد انقلاب انتشار گسترده‌ای داشت که نشان از نوعی هماهنگی دارد.

وی افزود: از انتشار کاریکاتور توهین آمیز به رزمندگان دفاع مقدس توسط یک روزنامه داخلی بسیار متاثر شدیم و بلافاصله اخطار کتبی دادیم و دادستانی نیز بررسی‌ها و برخورد لازم را انجام خواهد داد، بنابراین از روزنامه‌ها و نشریات و به طور مطبوعات انتظار داریم همواره دقت کنند تا مطلبی توهین‌آمیز نسبت به کسانی که باعث افتخار نظام و سربلندی ما هستند، منتشر نکنند.

بنا بر این گزارش، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی به روزنامه‌ی «شرق» به‌دلیل چاپ یک کاریکاتور تذکر داد.

متن این تذکر با امضای مدیرکل امور مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به مدیرمسوول روزنامه‌ی «شرق» به این شرح است:

«کاریکاتور صفحه‌ی آخر آن روزنامه در تاریخ 3 / 7 / 91 مغایر با رسالت مطبوعاتی بوده و شائبه‌ی مخالفت با ارزش‌های دفاع مقدس را القا می‌کند.

ضروری است انتشار مطالب و تصاویر آن روزنامه با التزام به مواد 3 و 6 و رعایت حدود قانون مطبوعات صورت گیرد.»
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-09-26 08:22

افزودن دیدگاه جدید