کد مطلب: 

3939

نانو سیم کارت بکار رفته در آیفون ۵ چیست؟

اپل استاندارد جدید سیم کارت‎های نانو را در آیفون 5 خود بکار گرفته است.

 

به گزارش سیتنا به نقل از خبرآنلاین، موسسه استانداردهای مخابراتی اروپا (ETSI) نانو سیم کارت اپل را در ماه ژوئن معرفی نمود. بر این اساس نانو سیم کارت 40 درصد کوچکتر از میکرو سیم کارتهای موجود در بازار است. اندازه نانو 12.3 میلیمتر (طول) در 8.8 میلیمتر (عرض) و ضخامت 0.67 میلیمتر است.

 

فضای داخل موبایل از نظر سازندگان بسیار مهم شده و هر چقدر فضا را کوچکتر کنند، می توانند از فضای اضافی برای سایر ظرفیتها استفاده کنند. کارکردهای چیپ سیم کارتهای نانو بر اساس استانداردهای موجود ساخته شده و فقط تنها تفاوتی که دارد میزان فضای اشغال شده توسط سیم کارت درون تلفن است.
تا کنون با کم کردن حجم سیم کارتها می شد میکرو سیم درست کرد و مشکلی از این بابت نبود. اما در نانو سیم کارت، ضخامت نیز تغییر یافته و در مقایسه با میکرو سیم کارت، نانو سیم به اصطلاح 15pc نازک تر شده است. بنابراین حتی اگر بتوانیم اندازه میکرو سیم را کم کنیم، گفته می شود نمی توان تا این لحظه ضخامت آنرا تغییر داد.
 
ممکن است مبدل نانو به میکرو ایجاد شود اما معلوم نیست مبدل میکرو به نانو درست شود یا نه!
بر اساس آمار و به خاطر ورود آیفون 5 شرکتهای ارائه دهنده سیم کارت دست به تولید انبوه نانو سیم کارت زده اند.(هنوز در ایران مشخص نیست آیا مخابرات حرکتی برای ساخت سیم کارتهای نانو کرده است یا نه!)
 
اپل پیشتر اولین کمپانی استفاده کننده از میکرو سیم کارت بود و حالا نیز اولین کمپانی استفاده کننده از نانوسیم کارت.

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-09-14 16:29

افزودن دیدگاه جدید