کد مطلب: 

3911

دستگیری 22 عضو شرکت هرمی کوئیست نت در تهران

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا از دستگیری 22 عضو شرکت هرمی «کوئیست‌نت» در محدوده خیابان خاوران تهران خبر داد.

به گزارش سیتنا، سرهنگ مهرداد امیدی با بیان اینکه چندی پیش خبرهایی مردمی مبنی بر رفت‌وآمد مشکوک جوانانی مجرد به منازلی ثبت شد، گفت: با شناسایی مکان‌هایی که بر اساس گزارشات مردمی مشخص شد که این چهار محل در محدوده خیابان خاوران است.

او با بیان اینکه بلافاصله تحقیقات کارآگاهان برای واکاوی زوایای پنهانی این ماجرا آغاز شد، گفت: کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ پس از بررسی دریافتند که جوانانی که در این چهار محل گزارش شده رفت‌وآمد دارند، در شرکت «کوئیست‌‌نت» فعالیت هرمی انجام می‌دهند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه چهار اکیپ عملیاتی با کسب مجوز قضایی همزمان به چهار آدرس اعلامی شرکت‌های هرمی اعزام شدند، گفت: در این دفاتر 22 عضو شرکت‌ هرمی «کوئیست‌نت» دستگیر شدند.

او با بیان اینکه تحقیقات نشان داد که افراد دستگیرشده عمدتا دانشجو یا جویای کار از استان‌های کرمان، یزد، اصفهان، اسفراین و بجنورد بودند، گفت: جزوات آموزشی و سی‌دی و دیگر اقلام مورد استفاده در فعالیت شرکت‌های هرمی در این مکان‌ها یافت شد.
امیدی با بیان اینکه در بررسی اجاره‌نامه این مکان‌ها مشخص شد که این افراد از اردیبهشت‌ماه سال جاری با استقرار در این مکا‌ن‌ها، به فعالیت‌های مجرمانه خود اقدام می‌کردند، گفت: تجربه نشان داد، پس از ضربات متعددی که شرکت‌های هرمی از سوی پلیس دریافت کرده‌اند، فعالیت این گروه‌ها به مناطق حاشیه‌ای و جنوبی تهران رانده شده و مردم نباید از فعالیت این گروه‌ها غافل شوند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه شرکت‌های هرمی را نباید فراموش کرد، گفت: کار این شرکت‌ها غیرقانونی بوده و ضررهای مادی و معنوی متعددی را به خانواده‌ها و افراد وارد می‌کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-09-10 22:19

افزودن دیدگاه جدید