کد مطلب: 

3874
تلویزیون های پرفروش در بازار + جدول قیمت‎ها
بازار خرید و فروش تلویزیون که برخلاف سایر کالاها مقاومت بیشتری در برابر افزایش قیمت‌های ناشی از نوسانات نرخ ارز داشت ،این اواخر با مشکلات زیادی مواجه شده است.
به گزارش سیتنا به نقل از دنیای اقتصاد، مشکلاتی که موجبات کاهش شدید موجودی و افزایش قیمت‌ها و... را در بازاری فراهم آورده است که تاکنون با تکیه بر تولیدات داخلی موفق به کنترل نسبی قیمت‌ها و همچنین برقراری توازن بین عرضه و تقاضا بود. اما حالا وضعیتی آشفته و نابسامان دارد.به گفته کارشناسان و فعالان بازار، مهم‌ترین عامل بروز این مشکلات در بازار تلویزیون محرومیت واردکننده و تولیدکنندگان این کالاها از دریافت ارز مرجع برای واردات کالا و همچنین قطعات تولیدی است. به گفته آنها اتخاذ چنین تصمیمی، آن هم در شرایطی که نرخ دلار آزاد مدام در حال افزایش است فشار زیادی به واردکننده و تولیدکنندگان وارد می‌آورد و آنها نیز ناچار می‌شوند برای تامین هزینه ها و کاهش فشار وارده به فعالان این حوزه قیمت‌ها را افزایش دهند. به همین دلیل طی ماه‌های گذشته و به ویژه یک ماه گذشته شاهد رشد قیمت‌ها در بازار تلویزیون هستیم. آنها میزان رشد قیمت‌ها در بازار تلویزیون را طی یک ماه اخیر در حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد اعلام کردند و همچنین عنوان کردند که به دلیل محرومیت این صنف از دریافت ارز مرجع برای واردات قطعه و کالا، از این پس قیمت کالاهای این گروه بر مبنای تغییرات نرخ دلار آزاد اعمال می‌شود.

دلهره در بازار
فکرش را بکنید ... برای خرید تلویزیون، آن هم در شرایطی که قیمت‌ها روز به روز در حال افزایش است به بازار مراجعه می‌کنید و دست روی هر کالایی می‌گذارید با این پاسخ که این کالا در بازار موجود نیست مواجه می‌شوید.کارشناسان و فعالان بازار همچنین می‌گویند: در حال حاضر رشد قیمت‌ها در کنار کاهش شدید موجودی موجب به وجود آمدن یک فضای بلاتکلیفی برای افرادی شده است که به قصد خرید تلویزیون به بازار مراجعه می‌کنند، اما دست روی هر کالایی که می‌گذارند با این پاسخ که این مدل کالا در بازار موجود نیست مواجه می‌شوند. به گفته آنها در چنین شرایطی، کاهش موجودی در بازار بیش از رشد قیمت‌ها موجب نگرانی خریداران شده است و برخی از فروشندگان نیز از این موضوع سوءاستفاده کرده و قیمت‌ها را بیش از حد افزایش داده‌اند. این رشد قیمت در مورد کالاهایی که مبتنی بر تکنولوژی‌های جدیدتر هستند و قیمت بالاتری دارند، محسوس‌تر است تا نمونه‌های قدیمی!

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-09-08 21:29

افزودن دیدگاه جدید