کد مطلب: 

3735

خبرنگار CNN در اجلاس تهران بدنبال چیست؟

خبرنگار شبکه تلویزیونی آمریکایی سی.ان.ان که همچون بیش از یک هزار خبرنگار دیگر رسانه های داخلی و خارجی برای پوشش خبری اجلاس جنبش غیرمتعهدها در تهران حضور یافته، در تلاش است تا در جهت منویات واشنگتن از این اجلاس گزارش تهیه کند.


به گزارش سیتنا به نقل از ایرنا، "رضا سیاح" خبرنگار سی.ان.ان در میان خبرنگاران چرخ می زند و از آنان می خواهد که فقط به یک سوال کوتاه او پاسخ دهند : 'دوست دارید، رییس جمهوری آینده آمریکا چه کسی باشد؟'
 
خبرنگار سی ان ان که چندان تمایلی به پوشش خبری و تصویری و مسائل اصلی نشست تهران ندارد بیشتر بدنبال حاشیه هاست.
 
مشاهدات خبرنگاران ایرنا حاکیست که خبرنگار سی ان ان همچنین بخشی از تصاویر تولیدی خود را به ثبت و ضبط زمان استراحت هیات های شرکت کننده اختصاص داده است.
 
رسانه های وابسته به آمریکا درحالی در روزهای اخیر کوشیده اند اجلاس تهران را کم اهمیت جلوه دهند که حضور هیات های بلندپایه از 120 کشور جهان و مقامات ارشدی از سازمانهای منطقه ای و بین المللی از جمله ' بان کی مون ' دبیر کل سازمان ملل متحد بیانگر سطح و اهمیت اجلاس غیرمتعهدها به میزبانی جمهوری اسلامی ایران است.
 
سانسور خبری اجلاس تهران از سوی رسانه های وابسته به آمریکا و اسراییل و تلاش بی ثمر انان برای کمرنگ جلوه دادن این نشست درحالی صورت می گیرد که اجلاس نم در تهران با استقبال گسترده رسانه ها مواجه شده و بررسی های خبری ایرنا نشان می دهد که این اجلاس مهم بین المللی بازتاب گسترده ای در محافل سیاسی و خبری جهان داشته است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-30 07:14

افزودن دیدگاه جدید