کد مطلب: 

3532

سامانه خودکار شناسایی کلاهبرداران تلفن ثابت ساخته شد

دانشمندان ژاپنی پس از سال‌ها طرح خود مبنی بر آغاز آزمایش میدانی سیستم خودکار شناسایی موقعیت‌های کلاهبرداری تلفن ثابت را معرفی کردند.

 

به گزارش سیتنا به نقل از ایسنا، محققان دانشگاه «ناگویا» و «فوجیتسو» ژاپن طی سال‌های گذشته در تلاش برای طراحی یک سیستم خودکار شناسایی بوده‌اند که گیرنده‌ تماس از طریق تلفن ثابت را در خصوص کلاهبرداری‌های تلفنی آگاه ‌کند.

 

هم‌اکنون پس از موفقیت آزمایش شبیه‌سازی آن، این تیم برنامه‌هایی را در ارتباط با آزمایشات میدانی آن در منازل اعلام کرده است.

 

کلاهبرداران اغلب خود را نماینده پشتیبانی شرکت تلفن یا یک تکنسین مایکروسافت در جست‌وجوی دسترسی از راه دور به یک رایانه شخصی معرفی می‌کنند.

 

تیم تحقیقاتی مزبور در ماه مارس، طراحی موفقیت‌آمیز نخستین سیستم جهان را که قادر به تحلیل مکالمات تلفنی و برجسته‌سازی خودکار موقعیت‌های مظنون، است اعلام کرد.

 

این سامانه در جست‌وجوی تغییراتی در زیر و بم صدای تماس‌گیرنده با صفحه‌کلیدهایی است که اغلب در کلاهبرداری‌های تلفنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

آزمون‌های بعدی شبیه‌سازی میزان درستی این تیم با همکاری آژانس ملی پلیس ژاپن، دقت 90 درصدی این فناوری در کشف موقعیت‌ها را تایید کرد.

 

هم‌اکنون این گروه در حال وارد کردن سیستم خود به آزمون‌های میدانی است. بنابراین به زودی بالغ بر 100 منزل مسکونی مجهز به ابزار ویژه متصل به خطوط زمینی می‌شوند.

 

در صورت کشف یک کلاهبرداری تلفنی با محتوای درخواست پول، یک صدای ترکیبی به گیرنده تماس در خصوص اتخاذ احتیاط هشدار می‌دهد. همزمان یک ایمیل برای هشدار دادن به اعضای برگزیده خانواده پس از اطلاع به پلیس، بانک‌ها و سایر موسسه‌های مربوطه ارسال خواهد شد. هر یک از این نهادها می‌توانند برای حمایت از شخص مزبور در مقابل آسیب شخصی یا مالی اقدام کنند.

 

در صورت موفقیت این آزمایش میدانی فرایند تجاری‌سازی آن آغاز می‌شود.

 

گام بعدی در این برنامه تحقیقاتی که تا مارس 2015 ادامه می‌یابد، کنکاش راهبردهایی برای ممانعت واقعی از کلاهبردار تلفنی قبل از رخداد آن است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-10 08:04

افزودن دیدگاه جدید