کد مطلب: 

3527

نصب نرم افزارهای جاسوسی بر روی لپ تاپ دانشجویان

نصب نرم افزارهای جاسوسی بر روی لپ تاپ دانشجویان

پلیس فتا هشدار داد: از شهروندان عزیز مخصوصاً دانشجویان گرامی خواسته می‌شود جهت حفاظت و مراقبت از اطلاعات شخصی خود از اعتماد بیش از حد به اطرافیان و دوستان خودداری و لپ تاپ و کامپیوتر شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.


به گزارش سیتنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، رئیس پلیس فتا استان یزد اعلام کرد: در پی شکایت یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه وب‌سایت شخصی وی هک شده و احتمال به سرقت رفتن اطلاعات شخصی او زیاد است این پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا  قرار گرفت.


این مقام مسوول افزود: پس از انجام عملیات‌های فنی و مهندسی مشخص شد که توسط هم خوابگاهی شاکی بر روی لپ تاپ او نرم افزار جاسوسی نصب شده که در صورت اتصال به اینترنت دسترسی به اطلاعات شخصی شاکی را برای وی مهیا می کند.


وی تصریح کرد: در تحقیقات فنی به عمل آمده از متهم و مواجهه او با مستندات، به جرم خود اعتراف کرد و گفت: من در زمینه برنامه‌نویسی تخصص دارم و برای آزمایش نرم‌افزار‌ها و حس کنجکاوی مرتکب این جرم شدم و زمانی که دوستانم لپ تاپشان را برای نصب نرم افزار یا رفع ایراد به من می‌دادند این نرم افزار جاسوسی که توسط خودم ساخته شده را بر روی سیستمشان نصب می‌کردم.
انتهای پیام

http://citna.ir/node/3527

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-09 16:36

افزودن دیدگاه جدید