کدخبر :3483 پرینت
16 مرداد 1391 - 14:01

ایجاد 80 درصد از دامنه های وب مرتبط با المپیک توسط کلاهبرداران

متن خبر

المپیک تابستانی 2012 در لندن در جریان است و در کنار آن، کلاهبرداری­ها و فریب­های مرتبط با این المپیک نیز در جریان هستند.

 
به گزارش سیتنا به نقل از ماهر، 80 درصد از دامنه های وب مرتبط با المپیک یا فقط با هدف فریبکاری و کلاهبرداری ایجاد شده اند و یا در حال ارسال هرزنامه برای مشاهده کنندگان خود هستند.
 
این آمار جدید که توسط شرکت امنیتی Zscaler ارائه شده است که تمامی دامنه های حاوی رشته Olympics را که توسط مشتریان این شرکت در یک روز مشاهده شده اند، مورد بررسی قرار داده است.سپس شرکت امنیتی این دامنه ها را برای بررسی بیشتر به سه گروه تقسیم کرده است: typo squatting، فریب­های «TV on PC» و «Made for Adsense».
 
از سایر فریب­ها می­توان به نرم افزارهایی برای مشاهده بازی­ها اشاره کرد که در حقیقت جاسوس افزار یا تبلیغ افزار هستند.
Typo squatting که به آن سرقت URL نیز گفته می­شود، چیز جدیدی نیستند. این تکنیک هرزنامه مبتنی بر این است که کاربر URL یک وب سایت را به اشتباه در میله آدرس مرورگر خود وارد نماید و در نتیجه به اشتباه وارد یک سایت هرزنامه گردد.
 
فریب «TV on PC» به ازای مبلغ کمی در ماه، برنامه های دریافتی از تلویزیون یا ماهواره را بر روی یک PC منتقل می­نماید. بسیاری از صفحات جعلی وب به عنوان نظرات کاربران در ترویج این فریب­ها شکل گرفته اند یا اینکه از اسکریپت­های ساده تغییر مسیر HTTPاستفاده می­کنند.
 
سایت­های «Made for Adsense» وب سایت­هایی هستند که ترافیک وب را از موتورهای جستجو دریافت می­کنند. این سایت­ها حاوی تبلیغات متعددی هستند و کاربران را ترغیب می­کنند تا برای دریافت محتویات جالب­تر، بر روی این تبلیغات کلیک نمایند.
 
البته نکته مثبت این است که به نظر می­رسد هیچ یک از این سایت­ها در حال انتشار بدافزار نیستند.
انتهای پیام
نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.