کد مطلب: 

3470

سوء استفاده از اعتماد فامیلی به سرقت اینترنتی منجر شد

سوء استفاده از اعتماد فامیلی به سرقت اینترنتی منجر شد

رییس پلیس فتا کرمانشاه گفت: فردی که با سوء استفاده از اعتماد یکی از بستگان خود اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب اینترنتی وی کرده بود توسط پلیس فتا کرمانشاه دستگیر شد.

 

به گزارش سیتنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ زحمتکش در گفتگو با خبرنگار ما اظهارداشت: پیرو شکایت فردی مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب وی بصورت اینترنتی، موضوع بلافاصله در دستور کار پلیس فتا قرارگرفت.

 

وی ادامه داد: در بررسی های فنی و تخصصی صورت گرفته از سوی کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که برداشتها توسط فردی که با شاکی ارتباط خانوادگی دارد، انجام شده است.

 

این مقام مسئول افزود: کارشناسان فتا با انجام اقدامات پلیسی و کنترل نامحسوس موفق شدند متهم را که از بستگان شاکی بود‏ شناسایی و دستگیر کنند.

 

سرهنگ زحمتکش گفت: متهم در تحقیقات پلیسی منکر هر گونه جرمی شد اما هنگامی که در برابر ادله و مستندات پلیسی قرار گرفت به جرم خود اقرار کرد و معترف شد برای برداشت ها به رمز دوم کارت احتیاج داشتم که در فرصتی مناسب رمز دوم کارت شاکی را از داخل گوشی همراه وی به سرقت برده و از این طریق کلیه برداشتها را انجام می دادم.

 

رییس پلیس فتا کرمانشاه با بیان اینکه هشدارهای پلیسی در کاهش وقوع جرایم نقش بسزایی خواهد داشت از شهروندان خواست که همواره به هشدارهای پلیس توجه داشته باشنید و اطلاعات محرمانه و بانکی خود را بر روی گوشی همراه خود ذخیره نکنند تا دشوار مشکلاتی از این قبیل نشوند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-05 19:19

افزودن دیدگاه جدید