کد مطلب: 

3466
گاف های انگلیسی در برگزاری المپیک 2012
انگلیسی هاکه سعی می کنند،‌نشان دهندالمپیک 2012را بی عیب و نقص ومنظم برگزار می کنند،ضعف ها و گاف های مشهودی در این المپیک بروز داده اند که نشان از ناتوانی آنان نسبت به همتایان چینی شان دارد.
به گزارش سیتنا به نقل از ایرنا، المپیک 2012بامیزبانی لندن از روز 6 مرداد ماه درحالی آغاز شد که به نظر می رسد، این اشتباهات و ضعف ها در روزهای آینده خود را بیشتر نشان خواهند داد.

ضعف های انگلیسی ها و برگزارکنندگان المپیک لندن بانشان دادن اشتباه پرچم کره جنوبی به جای کره شمالی در دیدار تیم های فوتبال زنان کره شمالی و کلمبیا آغاز شد و با عذرخواهی به پایان رسید.

اما این تنها و پایان اشتباهات انگلیسی ها نبود،‌ زیرا این اشتباه بزرگ انگلیسی ها درحالی رخ داد که با توجه به روابط نامطلوب کره جنوبی و شمالی بازیکنان تیم کره شمالی دقایقی به نشانه اعتراض زمین مسابقه را ترک کردند و با عذرخواهی مسئولان برگزار کننده مسابقه حاضر به ادامه بازی شدند.

http://img.irna.ir/1391/13910515/80261510/80261510-2804500.jpg

انتظار می رفت مسئولان برگزارکننده بازیها آنقدر باتجربه باشند تا دیگر چنین اشتباهی را تکرارنکنند، امادر همان مراسم گشایش حضور یک خانم ناشناس در کنار تیم هند به هنگام رژه همه را متوجه یک بی برنامگی دیگر کرد.

اما این هم آخرین و دومین اشتباه نبود، در مسابقات دو و میدانی پرچم هند به جای پرچم نیجریه به نمایش گذاشته شدکه این مساله باعث ناراحتی ورزشکار نیجریه ای شد.

گاف های مسئولان برگزار کننده مسابقات با این اقدام پایان نیافت و باز هم در این زمینه ادامه داشت و این بار به هنگام اهتزاز پرچم و پخش سرود ملی مجارستان مشکلاتی به وجود آمد.

درمراسم اهدای مدال رقابت های شمشیربازی سابر، آرون ژیلاگی مجارستانی بر روی سکو رفت و سرود کشورش به شکل ناهمگونی در سالن مسابقه پخش که این مساله با اعتراض مسئولان کمیته المپیک مجارستان روبه روشد.

پس از اعتراض مسئولان مجارستانی، مسئولان برگزار کننده مسابقه سرود ناهمگون را قطع و پس از آن سرود مناسب را در سالن پخش کردند. این در حالی است که سرود کشور ها توسط ارکستر فیلارمونیک لندن نواخته شده است و انتظار چنین اشتباهی نمی رفت.

متروهای لندن هم در روز نخست بسیار ناهماهنگ بودند و این نشان از نداشتن برنامه ریزی دقیق بود. در یکی از خطوط اصلی متروی لندن در حد فاصل مرکز شهر تا ورزشگاه المپیک پارک در روز نخست مسابقات دو و میدانی به دلیل ازدحام جمعیت حرکت مترو ها با تاخیر روبه رو شد.

مرگ دوچرخه سوار 30ساله به دلیل تصادف با اتوبوس ویژه مسابقات المپیک که حامل خبرنگاران بود، یکی دیگر از اتفاقات نگران کننده المپیک 2012 بود. در این اتفاق دوچرخه سوار جوان جان خود را از دست داد.

این تصادف در نزدیکی دهکده المپیک واقع در شرق لندن روی داد و مرد دوچرخه سوار که بشدت مجروح شده بود، درگذشت.

نیروهای پلیس و یک بالگرد امدادی به محل حادثه واقع در خیابان 'راک هولت' منطقه 'استراتفورد' اعزام شدند ولی نتوانستند دوچرخه سوار مجروح را نجات دهند.

این دوچرخه سوارازشهروندان عادی بوده و ارتباطی با تیم های دوچرخه سواری شرکت کننده در بازیهای المپیک نداشته است.

خاموش شدن مشعل المپیک یکی دیگر از گاف های بزرگ این مسابقات بود که حواشی زیادی را برای برگزار کنندگان لندنی به وجود آورد.

روز یکشنبه زمانی که مسئولان برگزاری المپیک در حال جابجایی مشعل اصلی بازی‌ها درون ورزشگاه المپیک بودند، این مشعل خاموش شد و صبح روز دوشنبه ساعت 6 به وقت لندن (9:30 به وقت ایران) مشعل المپیک مجددا روشن شد.

مشعل اصلی بازی‌هاکه براساس سنت المپیک بایددرتمام طول برگزاری رقابت‌ها روشن بماند، ساعت 22 و 14 دقیقه یکشنبه به وقت لندن هنگام جابجایی خاموش شد.

باید تا آخر بازیها صبر کرد و شاید لیست بلندی از ضعف ها و گاف های انگلیسی ها در برگزاری این بازیها تهیه شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-05 19:02

افزودن دیدگاه جدید