کد مطلب: 

3431
ارتش سوریه سامانه‎ی مخابراتی شورشیان مسلح را منهدم کرد
ارتش سوریه سامانه‎ی مخابراتی شورشیان مسلح را منهدم کرد

در ادامه درگیری‌ها بین افراد مسلح و نظامیان دولتی در شهر حلب، ارتش سوریه سامانه مخابراتی شورشیان مسلح را که ترکیه در اختیار آن‌ها گذاشته بود، منهدم کرده‌اند.

به گزارش سیتنا به نقل از پرس تی وی، این در حالی است که عملیات نیروهای امنیتی سوریه برای پاک‌سازی شهر حلب از وجود شورشیان همچنان ادامه دارد.

ارتش سوریه روز سه‌شنبه (۱۰ مرداد، ۳۱ ژوئیه) دهýها تن از شورشیان مسلح در مناطق صلاح‌الدین و السکری شهر حلب از پا درآورد.
وزارت خارجه سوریه نیز روز سه‌شنبه در دو نامه خطاب به رئیس شورای امنیت سازمان ملل و دبیر کل این سازمان اعلام کرد، شورشیان مورد حمایت عربستان، قطر و ترکیه از غیرنظامیان در حلب به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند و هر کسی را که از جنایات هولناک آن‌ها حمایت نمی‌کند، می‌کشند.
در چند روز گذشته، نظامیان ارتش سوریه ده‌ها شورشی را در شهرهای دمشق، حلب و حمص از پا در آوردند.

سوریه از اواسط مارس ۲۰۱۱ عرصه خشونت‌هایی از سوی گروه‌های مسلح است که در جریان آن صدها تن از جمله شمار زیادی از نیروهای امنیتی جان خود را از دست داده‌اند.

دولت‌های غربی مخالف سوریه، از بشار اسد، رئیس جمهور این کشور می‌خواهند از قدرت کناره‌گیری کند. با این حال، روسیه و چین به شدت مخالف فشار غرب برای کناره‌گیری اسد از مقام خود هستند.

بشار اسد در بیانیه‌ای که روز چهارشنبه از سوی خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) منتشر شد گفت، سوریه درگیر نبردی "بسیار دشوار و دلاورانه" است که آینده سوریه را تعیین خواهد کرد.

رئیس جمهور سوریه افزود: "امروز دشمن در میان ما است، از عمال خود برای بی‌ثبات کردن کشور و امنیت شهروندان استفاده می‌کند و منابع اقتصادی و علمی ما را تحلیل برد."

بشار اسد همچنین تاکید کرد: "ارتش همچنان ستون فقرات سرزمین مادری (سوریه) خواهد بود."

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-02 14:14

افزودن دیدگاه جدید