کد مطلب: 

3428
پیامک "شما برنده ما در قرعه کشی هستید" دامی برای شما
پیامک "شما برنده ما در قرعه کشی هستید" دامی برای شما
ناآگاهی شهروندان و هم میهنان با روش‌هایی که کلاهبرداران بکار می‌برند و ساده‌انگاری آنان موجب شده تا در دام کلاهبرداران افتاده و مال و جان خود را به خطر بیاندازند.
 

به گزارش سیتنا، پلیس فتا از شهروندان خواست تا فریب پیامک‌های دروغین را که در قالب برنده شدن در قرعه‌کشی ارسال می‌شوند، نخورند. 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا،"رییس پلیس فتا اصفهان" گفت: با توجه به شکایات و پرونده‌های تشکیل شده مدتی است که افرادی کلاهبردار با ارسال پیامک‌هایی تحت عنوان برنده شدن در قرعه‌کشی شرکت‌های معتبر و با مشخصات و آدرس‌های جعلی اقدام به کلاهبرداری از افراد  می‌کنند.
 
رییس پلیس فتا اصفهان ادامه داد: مدتی است شهروندان اصفهانی پیام کوتاهی با مضمون "شما در قرعه کشی ... برنده مبلغ 250000 تومان شده اید و به منظور دریافت جایزه و عضویت در وب‌سایت اینترنتی ما نام و مشخصات خود را به همین شماره ارسال کنید تا جایزه را دریافت نمایید"دریافت می کردند و ادعا می شد بلافاصله پس از ارسال پیام مورد نظر جایزه‌ای به عنوان کارت عضویت رایگان برای این افراد ارسال و در قبال آن مبالغ مختلفی به عنوان هزینه پیک دریافت می شد.
 
در این راستا با اقدامات حرفه‌ای پلیس فتا، استان طی بررسی‌های فنی و تخصصی و استعلامات صورت گرفته متهم مورد نظر شناسایی و طی عملیاتی دستگیر شد.
 
لازم به ذکر است کلیه فعالیت ها و انتشار پیام کوتاه انجام شده متهم از قبیل ایجاد مرکز ارسال و دریافت پیامک و همچنین تاسیس شرکت مزبور هیچ گونه مجوزی نداشته و کلیه فعالیت‌های وی غیرقانونی بوده است و این شرک با همکاری سازمانهای مربوطه پلمپ گردید.
 
رییس پلیس فتا اصفهان در ادامه از مردم خواست تا به اینگونه پیامک‌ها پاسخ نداده و در اسرع وقت از طریق وب‌سایت پلیس فتا مراتب را گزارش دهند.
 
گفتنی است، آن دسته از افراد و شرکت‌هایی که با ارسال چنین پیامک‌هایی قصد سوء استفاده و کلاهبرداری را دارند بدون اغماق و با برخورد قاطع پلیس روبه‌رو خواهند شد.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-02 11:03

افزودن دیدگاه جدید