کد مطلب: 

3412

تمام راه‎های دسترسی اینترنتی به المپیک لندن

تمام راه‎های دسترسی اینترنتی به المپیک لندن

در سایت رسمی المپیک شناسه‌های فیس‌بوکی و توییتری ورزشکاران علاقمند به همخوان‌کردن اخبار در شبکه‌های اجتماعی گردآوری شده است و می‎توان با کلیک روی نام هر ورزشکار، تعداد هواداران آنلاینش را مشاهده کرد و آخرین عکس‌ها، ویدئوها و توییت‌هایی را دید که توسط او منتشر شده‌اند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات "سیتنا"، سرانجام در نخستین لحظات نیمه شب جمعه ششم مردادماه با برگزاری مراسم افتتاحیه‎، المپیک لندن 2012 به طور رسمی آغاز به کار کرد. مراسمی که 27 میلیون پوند هزینه آن بود و برخی رسانه‎های انگلیسی معتقدند که نزدیک به 4 میلیارد نفر بیننده داشته است، اما دیگر رسانه‎های این کشور این رقم را مبالغه آمیز خوانده و رقم  واقعی را یک میلیارد نفر ذکر کرده‎اند. در همین حال گفته می‎شود که پخش تلویزیونی مراسم افتتاحیه می‎تواند درآمدی نزدیک به 50 میلیون پوند را از طریق درآمدهای تبلیغاتی به همراه داشته باشد.

HD  پخش نشد!

قرار بود تا مراسم افتتاحیه المپیک 2012 لندن با کیفیت HD بر روی شبکه‎های ماهواره‎ای ارسال شود اما در آخرین لحظه برگزارکنندگان دچار مشکل شدند و این اتفاق رخ نداد، اما در کنار این موضوع همزمان با مراسم افتتاحیه و همزمان با گذر روزهای المپیک سایت‎ها و ابزارهای مختلفی در فضای مجازی سرویس دهی به مخاطبان این رقابت‎ها را آغاز کرده‎اند و میلیون‎ها کاربر در سراسر جهان تازه‎ترین و به لحظه ترین اخبار را در این سامانه‎ها جستجو می‎کنند.

حضور در المپیک با اینترنت

برای کاربران اینترنتی فرصت‎های بسیاری وجود دارد که بتوانند هر لحظه مسابقات المپیک را به صورت زنده تماشا کنند و یا تازه‎ترین اخبار و عکس ها را از آن به دست بیاورند. سایت رسمی المپیک به آدرس www.olympic.org نام تمامی کشورها، شبکه‎های ماهواره‎ای و وب سایت هایی که رقابت های المپیک 2012 را به صورت کامل پوشش می‎دهند را در صفحات خود قرار داده است و حتی کانال رسمی المپیک هم بر روی یوتیوب فعال شده است.

 

 

در سایت رسمی المپیک همچنین شناسه‌های فیس‌بوکی و توییتری ورزشکاران علاقمند به همخوان‌کردن اخبار در شبکه‌های اجتماعی گردآوری شده است و می‎توان با کلیک روی نام هر ورزشکار، تعداد هواداران آنلاینش را مشاهده کرد و آخرین عکس‌ها، ویدئوها و توییت‌هایی را دید که توسط او منتشر شده‌اند. ضمن آنکه صفحات متعددی با نام المپیک 2012 لندن در شبکه‎های اجتماعی فعال شده که اخبار و تصاویر مسابقات بر روی آن قرار گرفته است.

موتور جستجوگر گوگل هم لوگوی خود را به مناسبت رقابت های المپیک تغییر داده و هر روز با تصویر یکی از رشته های المپیکی دیده می‎شود. همچنین با سرچ کلمه‎ی المپیک به زبان انگلیسی یا فارسی کاربران به صورت مستقیم وارد صفحه خبرخوان گوگل می شوند تا در جریان آخرین اطلاعات مسابقات قرار بگیرند.

 

همراه با گوگل، موتور جستجوگر یاهو هم بیکار نمانده و نوار خبرخوان المپیک 2012 را در بالای صفحه‎ی خود قرار داده است تا کاربران به تازه ترین اخبار و تصاویر دسترسی داشته باشند. ضمن آنکه مدال های کسب شده توسط کشورها هم در صدر این صفحه قابل مشاهده است. 

 

 

 

 

سایت رسمی المپیک همچنین صفحه‎ای را برای انجام بازی‎های آنلاین المپیک معرفی کرده است تا کاربران علاقه مند به بازی‎های آنلاین بتوانند از آن استفاده کنند، ضمن آنکه این بازی‎ها امکان نصب بر روی موبایل را هم دارد. کاربران برای شرکت در این بازی ها باید به www.olympicvideogames مراجعه کنند.

 

 

 

 

 

اما در نهایت وب سایت رسمی مسابقات به آدرس www.london2012.com کامل ترین اخبار، اطلاعات و تصاویر این رقابت‎ها به همراه جدول مسابقات و مدال‎ها، اطلاعات مربوط به کشورهای شرکت کننده و ورزشکاران و همچنین کلیه‎ی امکانات فعال در حاشیه‎ی المپیک را در اختیار کاربران قرار می‎دهد.


گردآورنده "میلاد حجت الاسلامی"

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-31 18:13

افزودن دیدگاه جدید