کد مطلب: 

3408

خبرنگار العربیه در سوریه کشته شد

پایگاه های اینترنتی سوریه از کشته شدن 'عمار ابازید' خبرنگار شبکه تلویزیونی العربیه که به طور غیر قانونی در درعا (جنوب سوریه) فعالیت می کرد، خبر دادند.
   
به گزارش سیتنا به نقل از ایرنا این منابع خبری نوشتند که وی در جریان درگیری ارتش سوریه با گروه های مسلح در یکی از مناطق استان درعا کشته شد.

ابازید پس از بروز ناآرامی در سوریه فعالیت خود را آغاز کرد.

این منابع همچنین افزودند که ظرف دو روز اخیر 'عمر خشرم' خبرنگار الجزیره نیز که به همراه گروه های مسلح از ترکیه وارد خاک سوریه شده بود، در یکی از مناطق حلب (شمال سوریه) زخمی شد.

وی پس از اصابت ترکش به بدنش برای مداوا به ترکیه منتقل شد.

دفتر الجزیره در دمشق در ماه های اول بروز ناآرامی در سوریه به دلیل عملکرد غیر حرفه ای آن و تظاهرات اعتراض آمیز مردم بسته شد.

از آنجایی که این دو خبرنگار بدون کسب اجازه از مقامات سوری فعالیت می کردند، دولت سوریه از لحاظ قانونی هیچگونه مسئولیتی در قبال آنها ندارد.

روزنامه 'الوطن' چاپ سوریه چند روز قبل نوشته بود که حدود 10 خبرنگار خارجی به همراه گروه های مسلح از ترکیه وارد حلب (شمال سوریه) شدند.

پیش از این نیز خبرنگاران خارجی به صورت غیر قانونی وارد شهرک باباعمرو در استان حمص (مرکز سوریه) شده بودند که دو خبرنگار امریکایی و فرانسوی از آنها کشته شدند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-31 12:40

افزودن دیدگاه جدید