کد مطلب: 

3394
3 زن مسلمان برمه ای داستان چگونگی فرار از مرگ را بازگو می کنند
3 زن مسلمان برمه ای داستان چگونگی فرار از مرگ را بازگو می کنند

ریحانه ، عرفه و حمیده سه زن مسلمان اهل برمه (میانمار) پس از فرار از خشونت ها در این کشور و پناه بردن به بنگلادش داستان چگونگی نجات خود از مرگ حتمی را برای خبرگزاری ها بازگو کردند.

به گزارش سیتنا به نقل از العربیه، این سه زن که هم اکنون به همراه فرزندانشان به بنگلادش پناهنده شده اند در شرایط بسیار سختی به سر می برند.

موج جدید اعمال خشونت بودایی ها علیه مسلمانان میانماری حدود یک ماه و نیم پیش در ایالت اراکان این کشور آغاز شده و برخی گزارش ها از کشته شدن هزاران نفر خبر داده اند .

ریحانه (25 ساله) به خبرگزاری آناتولی ترکیه گفته است در مسیر فرار از برمه تا بنگلادش خود و دختر یک ساله اش برای زنده ماندن از علف و برگ درختان تغذیه کرده اند.

سازمان ملل متحد و برخی نهادهای فعال حقوق بشری تایید کرده اند که این قوم طی سالیان متمادی به صورت سیستماتیک مورد ظلم و ستم قرار گرفته و حقوق آنها نقض شده است.

همچنین یک پناهنده دیگر به نام عرفه (27 ساله) می گوید که مسیر بسیار سخت و خطرناک میان برمه و بنگلادش را به همراه دو دختر خود، جنت (8 ساله) و خورشید (4 ساله) پیموده است.

عرفه می افزاید پس از بازداشت همسرش توسط نیروهای نظامی برمه مجبور به فرار از آن کشور شده زیرا که به گفته وی سربازان برمه ای مسلمانان این کشور را زنده زنده می سوزانند و از رفتن آنها به مساجد جلوگیری می کنند.

از سوی دیگر حمیده می گوید پس از بازداشت همسر و پسرش توسط سربازان برمه ای و به آتش کشیدن منزلشان برای نجات جان خود به بنگلادش پناه برده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-30 17:39

افزودن دیدگاه جدید