کد مطلب: 

3387
بحران جدید برای مایکروسافت، در پی افشای همکاری اسکایپ با پلیس
بحران جدید برای مایکروسافت، در پی افشای همکاری اسکایپ با پلیس

خدمات تلفن، ویدیو و پیام آنلاین اسکایپ که به شرکت مایکروسافت متعلق است، اتهام تغییر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود برای دادن دسترسی آسان‌تر مکالمات اعضایش به پلیس و دیگر ماموران امنیتی را رد کرده است.

 

به گزارش سیتنا به نقل از بی بی سی، پیش‎تر گفته شده بود که تغییرات به وجود آمده در فناوری اسکایپ، دادن اطلاعات کاربران به پلیس را آسان‌تر می‌کرد؛ در حالی که اسکایپ می‎گوید که تغییرات جدید صرفا برای تسهیل امور کاربران صورت گرفته است.

با این حال، اسکایپ مانند دیگر شرکت‌های اینترنتی در هنگام درخواست‌های قانونی پلیس موظف به ارائه اطلاعات کاربران خواهد بود.

 

نگرانی‌ها در خصوص اهداف اسکایپ و شرکت مایکروسافت که اسکایپ را سال گذشته به مبلغ هشت و نیم میلیارد دلار خرید، بیش از یک سال است که ادامه داشته است. ابتدا فقط نشریات تخصصی بودند که اطلاعاتی را در خصوص تغییرات جدید اسکایپ و مایکروسافت منتشر کردند اما در ماه‌های اخیر نشریات سراسری و کثیرالانتشار نیز مانند مجله فوربز و روزنامه واشنگتن‌پست در این باره مطلب نوشته‌اند.

 

واشنگتن‌پست نوشته بود که اسکایپ سطح همکاری خود را با پلیس و نهادهای امنیتی افزایش داده تا اطلاعات کاربران و محتوای گفت‌وگوهای آنان را در اختیار پلیس دهد. این روزنامه منبع خود را مقامات دولتی و افراد آگاه در بخش فناوری ارتباطات ذکر کرده بود. اما اسکایپ می‌گوید هدف آن شرکت از اعمال تغییرات، تسهیل همکاری با پلیس نبوده است، هر چند که اسکایپ دسترسی به گفت‌وگوهای مردم را در صورت لزوم به مقامات مسؤول خواهد داد.

 

اسکایپ معمولا پیام‌های مردم را به مدت سی روز نگهداری می‌کند مگر این که نگهداری بلندمدت‌تر آن طبق قانون لازم باشد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-29 19:30

افزودن دیدگاه جدید