کد مطلب: 

3334
واکنش سایت روزنامه ایران به رفع فیلتر سایت احمد توکلی
سایت روزنامه ایران نوشت : در حالی که موج جدیدی از برخورد دستگاه قضایی با وبلاگ نویسان و سایت های حامی دولت آغاز شده است، سایت الف متعلق به احمد توکلی بدون رسیدگی به شکایت های مطرح شده رفع فیلتر شد.

به گزارش سیتنا، سایت الف، نمابری به خبرگزاری ها کرده بود: دادستان تهران با نظر بازپرس مبنی بر رفع فیلتر تا انجام رسیدگی قضایی و صدور رای دادگاه سایت خبری الف موافقت کرده و قرار است سایت خبری "الف" رفع فیلتر شود.

احمد توکلی نیز پس از رفع فیلتر سایتش، در یادداشتی قصه فیلتر شدن سایت الف را روایت کرد. او نوشت: "قانون جرائم رایانه ای مقرر می‌کند که اگر کمیته تعیین مصادیق مجرمانه، مطلبی را مجرمانه تشخیص داد یا قاضی رسیدگی کننده چنین نظری پیدا کرد، برای سایت‌های دارای مدیرمسئول شناخته شده، باید دستور برداشتن مطلب را به مدیر مسئول بدهد و اگر مدیر سایت دستور را بلافاصله انجام داد سایت فیلتر نخواهد شد تا دادگاه به اصل موضوع اتهام رسیدگی کند. چون طبق قانون آئین دادرسی مدنی ابلاغ دستور قاضی باید کتبی و طی تشریفات روشنی صورت بگیرد تا نسبت به رسیدن دستور به مخاطب اصلی اطمینان حاصل شود، و در این مورد چنین نبوده و تماس تلفنی با فرد غیر مسئولی منجر به این اشتباه شده است، در نتیجه فیلتر کردن جا نداشته و قانونی نبوده است."

آنگونه که توکلی روایت کرده قاضی پرونده، این تذکر قانونی را وارد دانسته و حاضر به رفع فیلتر سایت شده است.

شبکه ایران، ضمن ابراز خرسندی از رفع فیلتر سایت الف امیدوار است، چنین نگاه قانونمندارانه ای صرفا محدود به برخی رسانه ها نباشد و انبوهی از سایت ها و وبلاگ های حامی دولت که به اتهاماتی مشابه سایت الف فیلتر شده اند، مشمول همین تذکر قانونی توکلی بشوند.

گزارش ها از فضای سایبری حاکی است که طی دیروز و امروز چندین سایت و وبلاگ حامی دولت از جمله وبلاگ های آرمانشهر، محمود صارمی و نورالانوار فیلتر شده اند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-26 11:03

افزودن دیدگاه جدید