کد مطلب: 

3306
رقابت مایکروسافت با گوگل و اپل برای تصاحب بازار دیجیتال
رقابت مایکروسافت با گوگل و اپل برای تصاحب بازار دیجیتال

اگرچه شرکت‎های گوگل و مایکروسافت در حوزه‌های گوناگون و بازارهای متعددی با یکدیگر رقابت دارند اما بیشترین رقابت حال حاضر آنها در فروش تبلت‌ها است و البته هم اکنون اپل جلودار این بازار است.

 

به گزارش سیتنا، رقابت گوگل و مایکروسافت در حالی است که این دو شرکت نیز از تازه‌واردهای بازار تبلت هستند؛ بازاری که با اختلافی فاحش، در تسلط اپل است که تبلت  آی‌پدش فروشی بی‌نظیر و غیرمنتظره داشته است.

 

مایکروسافت، چند سالی است که از دیگر غول‌های تکنولوژیک نظیر گوگل و اپل عقب افتاده است. بهای سهام مایکروسافت در یک دهه گذشته همواره کم‌ نوسان و ایستا بود است. اما حالا با بلند پروازی‌های استیو بالمر مدیرعامل آن، امید می‌رود که این کمپانی بتواند با ارائه ویندوز ۸ در ماه اکتبر، بار دیگر موقعیت خود را احیا کند تا با توان و اطمینان بیشتری به رقابت با رقبای خلاق و سرسخت خود بپردازد. ویندوز ۸ قرار است ۲۶ اکتبر به همراه تبلت‌های تولید این کمپانی موسوم به Surface، رسما به بازار ارائه شود.

مایکروسافت اعلام کرده که پس از ارائه سرفیس هم خبرهای بیشتری خواهد داشت و در همه زمینه‌ها با نوآوری‌های خود، با اپل رقابت کرد. این شرکتذ همچنین قرار است نسخه جدیدی از سیستم‌عامل موبایل و نیز نسخه تحت‌وبی از امکانات نرم‌افزار پرطرفدار خود، آفیس را هم در ۱۲ ماه آینده ارائه کند.

این یعنی نزدیکی رقابت در حوزه‌های پرطرفداری که علاوه بر افزایش سود کمپانی‌ها، منافع کاربران مصرف‌کننده پدیده‌های تکنولوژیک را هم بیش از پیش تامین خواهد کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-23 16:24

افزودن دیدگاه جدید