کد مطلب: 

3239

ویروس جاسوسی «مدی» ایرانی است یا اسرائیلی؟

ویروس جاسوسی «مدی» ایرانی است یا اسرائیلی؟

ویروسی جاسوسی به نام «مدی» ، تا کنون 800 کامپیوتر ر ا  در ایران و کشورهای دیگر آلوده کرده است و لابراتوار «کاسپرسکی» در روسیه و «سکیولرت» در اسرائیل این ویروس جاسوسی را شناسایی و معرفی کرده اند.

به گزارش سیتنا به نقل از تابناک، این ویروس زمانی که فایل ها را آلوده می کند، نام «مدی» مشخص می شود. کارشناسان می گویند که این ویروس جاسوسی چندان پیچیده نیست و از طریق یک سرور کنترل و پخش می شود و می تواند فایل های مکتوب و صوتی را  به سمت سرور خود هدایت کند . تا کنون 378 کامپیوتر در ایران و 54 کامپیوتر در اسرائیل به این ویروس جاسوسی آلوده شده اند.

 

کارشناسان می گویند اولین نشانه های این ویروس از طریق یک ایمیل منتقل شده است. ویروسی که به همراه یک «فایل ورد» ، انتقال داده شده است.

این فایل ورد ، مقاله ای از سایت دیلی بست درباره حمله نرم افزاری اسرائیل به تاسیسات و زیر ساخت های ایران بوده است . ویروس مدی حداقل با چهار سرور در ارتباط بوده است که یکی از آنان در تهران و سه سرور دیگر در کانادا بوده اند.

شرکت اسرائیلی «سکیورلت» بلافاصله به دلیل تشابه این ویروس جدید با ویروس فلیم یا همان شعله بلافاصله با کارشناسان کاسپرسکی تماس می گیرند ، اما متوجه می شوند که ارتباطی بین این دو ویروس وجود ندارد و لی عملکرد بسیار مشابه ای دارند.

در زمانی که ویروس جاسوسی «فلیم» منتشر شد ، یکی از کارشناسان دولتی آمریکا به واشنگتن پست گفت که این ویروس محصول مشترک آمریکا و اسرائیل بوده است.

اما ویروس جدید مدی ، در ارتباط با سرور خود کد هایی به زبان فارسی دارد ، علاوه بر این در تنظیم و طراحی آن ، کدهایی دارد که مطابق تاریخ در تقویم های ایرانی است.

نفوذ این ویروس در ایران و اسرائیل این احتمال را به ذهن متبادر می کند که این ویروس با توجه به کدهای فارسی ، ساخت ایران باشد. علاوه بر این نفوذ آن در سیستم های ایران احتمالا حاکی از این است که این ویروس برای خرابکاری در داخل ایران ساخته شده و بعدا برای مصرف بیرون هم استفاده شده است.

یک احتمال هم این است که اسرائیل به علائم و کدهایی فارسی این ویروسی را برنامه ریزی کرده باشند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-17 18:54

افزودن دیدگاه جدید