کد مطلب: 

3222

درخواست MTN از قاضی فدرال برای رد درخواست ترک سل

درخواست MTN از قاضی فدرال برای رد درخواست ترک سل

گروه MTN، بزرگترین اپراتور بی سیم آفریقا، از یک قاضی فدرال درخواست کرد تا دادخواست ترک سل در مورد قرارداد مناقصه‎ی خدمات تلفن همراه در ایران را رد کند زیرا موضوع اصلی این پرونده  هیچ ارتباط " قابل تصوری" با ایالات متحده ندارد.

 

به گزارش سیتنا به نقل از بولتن نیوز، دفتر "ام تی ان" در واشنگتن طی گزارشی اعلام کرد: ترک سل به غلط قصد دارد با استفاده از اساسنامه و مقررات مربوط به جرائم بیگانه، اختلاف تجاری بین یک شرکت ترک و یک شرکت آفریقای جنوبی را در محضر دادگاهی در ایالات متحده مطرح کند. قانون مصوب 1789 ، معمولا در مورد حقوق بشر و موارد شکنجه مصداق دارد و به دادگاههای ایالات متحده در برخی موارد صلاحیت قضائی می دهد تا دادخواست های مطروحه توسط اتباع خارجی در مورد رفتارهای غیر قانونی که در کشوری دیگر رخ داده را بررسی و قضاوت کنند.

با توجه به گزارش پرونده‎ی دادگاه MTN موضوع این پرونده مانند دزدی دریایی و نسل کشی یک موضوع جدی و نگران کننده‎ی بین المللی نیست که توسط این دادگاه رسیدگی شود.

این پرونده یک چیز را ادعا  می کند: تلاش ترک سل برای دریافت پول از یک خواهان غیردولتی در ازای مجوز تلفن همراه ایران است که طبق ادعای این شرکت قرارداد ارائه‎ی این خدمات را غیر منصفانه از دست داده است. ما با کمال احترام خاطرنشان می کنیم که یک دادگاه منطقه ای ایالات متحده به هیچ وجه صلاحیت رسیدگی و صدور حکم در خصوص چنین اختلافاتی را ندارد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-16 15:12

افزودن دیدگاه جدید