کد مطلب: 

3141

"دوشنبه" امکان قطع ارتباط اینترنتی 300 هزار کاربر

"دوشنبه" امکان قطع ارتباط اینترنتی 300 هزار کاربر

حدود ۳۰۰ هزار کامپیوتر در سراسر جهان ممکن است روز دوشنبه امکان اتصال به اینترنت را از دست بدهند؛ این قطعی موقت، ناشی از آلودگی این سیستم‌ها به ویروسی موسوم به DNS Changer است.

 

به گزارش سیتنا به نقل از دویچه وله، کاربرانی که کامپیوترهایشان به ویروس DNS Changer آلوده شده، ممکن است روز دوشنبه ۱۹ تیر با قطعی اینترنت مواجه شوند. به رغم هشدارهای متخصصان امنیت شبکه‌، اکنون هزاران سیستم و شبکه کامپیوتری در سراسر جهان به این ویروس آلوده شده‌اند.

این ویروس یک سال پیش توسط FBI کشف شده، اما در ابتدا چندان مخرب به نظر نمی‌رسید و در روزهای گذشته، هشدارها نسبت به ماهیت این ویروس و راه‌های مقابله با آن در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخد.

 

بسیاری از شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت پیام‌های ویژه‌ای برای کاربران فرستاده‌اند و پلیس فدرال آمریکا (FBI) هم ­وب‌سایتی راه‌اندازی کرده که به کاربران کمک می‌کند تا به‌صورت آنلاین بتوانند سیستم خود را اسکن کنند و بفهمند که سیستم‌شان در دام DNS Changer گرفتار شده یا نه. این وب‌سایت از اینجا قابل دسترسی است.

سیستم‌های آلوده به این ویروس، روز دوشنبه امکان آنلاین شدن نخواهند داشت. کاربران این سیستم‌ها باید با تماس با خدمات‌دهنده اینترنت، یا با ابزارهای مخصوصی که برای این کار طراحی شده، این ویروس را از سیستم خود پاک کنند تا بتوانند بار دیگر به اینترنت وصل شوند.

بر اساس گزارش FBI بیش از ۲۷۷ هزار کامپیوتر در کشورهای گوناگون جهان به این  ویروس آلوده شده‌اند. در ماه آوریل تعداد سیستم‌های آلوده به DNS Changer از مرز ۳۶۰ هزار هم گذشته بود، اما با به‌کار بستن توصیه‌های امنیتی متخصصان، اکنون از تعداد قربانیان بالقوه آن کاسته شده است.

از این تعداد، نزدیک به ۶۴ هزار سیستم آلوده در آمریکا قرار دارند. در کانادا هم بیش از ۲۵ هزار سیستم به این ویروس آلوده شده بودند، اما مسئولان ارتباطات این کشور با پخش توصیه‌های امنیتی در شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی، تعداد سیستم‌های آلوده را به ۷ هزار رساند‌ه‌اند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-08 20:00

افزودن دیدگاه جدید