کد مطلب: 

3112

دولت انگلیس در پی جاسوسی در امور اینترنتی شهروندان

دولت انگلیس در پی جاسوسی در امور اینترنتی شهروندان
پارلمان انگلیس قرار است لایحه‎ی جنجال‌برانگیز داده‌های ارتباطی را که هدف آن تجسس در امور خصوصی شهروندان بریتانیایی است، تصویب کند.


به گزارش سیتنا به نقل از پرس تی وی، در صورت تصویب این لایحه، به دولت ائتلافی اجازه داده خواهد شد که در میان نوشته‌ها و نامه‌های اینترنتی شهروندان انگلیسی جاسوسی کند.

بر اساس این طرح، از ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی و شرکت‌های تلفن همراه در سرتاسر بریتانیا انتظار می‌رود که برنامه "جعبه سیاه" را که وظیفه آن نظارت بر نامه‌های الکترونیکی، فعالیت‌های کاربران در شبکه‌های اجتماعی و تماس‌های اینترنتی است، نصب کرده و این اطلاعات را تا یک سال نگهداری کنند.

در حالی که مقامات انگلیسی ادعا می‌کنند که اطلاعات محدودی نگهداری می‌شود، فعالان و منتقدان نگرانی‌های خود را درباره نقض حریم خصوصی اینترنتی شهروندان مطرح کرده‌اند. این افراد همچنین از این طرح به دلیل ایجاد یک رژیم تمامیت‌خواه انتقاد کرده‌اند و می‌گویند این طرح در راستای نقض آزادی‌های فردی و اعطای حق دسترسی کامل به سازمان‌های مخفی اطلاعاتی جهت کنترل کلیه ارتباطات اینترنتی شهروندان انگلیسی است.

جولیان هوپرت، نماینده حزب لیبرال دموکرات در پارلمان انگلیس، در این باره گفت، همان‌طور که در این لایحه آمده است، اختیارات گسترده‌ای به دولت داده می‌شود و همچنین اجازه استفاده از جعبه‌های سیاه مزاحم را می‌دهد که تمامی اطلاعات اینترنتی را زیر نظر می‌گیرند.

طرح نظارتی دولت انگلیس که هزینه آن در طول ۱۰ سال آینده معادل حدود ۱.۸ میلیارد پوند از پول مالیات‌دهندگان انگلیسی است، همه ارائه دهندگان خدمات اینترنتی و شرکت‌های تلفن همراه در انگلیس را مستلزم نظارت بر فعالیت‌های کاربران بریتانیایی می‌کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-05 07:11

افزودن دیدگاه جدید