کد مطلب: 

3079

وزیر ارتباطات: تاکنون هیچ بدافزاری نتوانسته از دروازه های ورودی و شبکه وارد کشور شود

وزیر ارتباطات: تاکنون هیچ بدافزاری نتوانسته از دروازه های ورودی و شبکه وارد کشور شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به توانمندی متخصصان داخلی و توانایی بالای کشورمان در این حوزه گفت: ایران اولین کشوری بود که مشخصات بدافزار یا همان ویروس فلیم را شناسایی کرد.
 
به گزارش سیتنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، "رضا تقی پور" گفت: باتوجه به تدابیر امنیتی به کار گرفته شده در کشور، تاکنون هیچ بدافزاری نتوانسته از دروازه های ورودی و سیستم و شبکه وارد کشور شود و معمولا راه نفوذ آنان از طریق سی دی و فلش مموری بوده است.

وی خاطر نشان کرد: تدابیر امنیتی و حفاظتی در دروازه های ورودی به حدی است که روزانه با حملات چند صد هزار ویروس مقابله می کند و اجازه ورود هیچ بدافزاری را به کشور نمی دهد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: پس از شناسایی بدافزار فلیم، همه دستگاهها را مطلع کرده و نرم افزاری را که بتواند آن را از سیستم‌ها پاک کند نوشته و در اختیارشان قرار دادیم.

تقی پور اظهار کرد: استکبار جهانی پس از نشست 1+5 با ایران در مسکو، حملات خود را با استفاده از بدافزارها به شبکه های ما افزایش داد اما از آنجایی که هشدارهای لازم ارائه شده بود به لطف خدا توانستیم بدون هیچ آسیبی حملات را دفع و بدافزارها را متوقف کنیم.

وی به مردم عزیزمان توصیه کرد تا از نصب نرم افزارهای امنیتی معتبر بر روی سیستم‎های خود غفلت نکنند و همچنین به دستگاههای اجرایی هم هشدار داد تا از اتصال مراکزی که اطلاعات حیاتی در آن ذخیره شده به اینترنت خودداری کنند.

شایان ذکر است بدافزار فلیم مدتی پیش در کشورمان شناسایی شد که از سوی برخی دولت‎ها و یا بطور جامع تر استکبار جهانی با هدف جاسوسی ،جمع آوری اطلاعات و یا اهداف خرابکارانه راهی کشورمان، منطقه و جهان شده بود که به لطف خدا و توانمندی کشورمان در مقابله با اینگونه حملات ناکام ماند. 

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-01 07:31

افزودن دیدگاه جدید