کد مطلب: 

3031

راه اندازی دائره المعارف اینترنتی افراد فاسد + عکس و مشخصات

راه اندازی دائره المعارف اینترنتی افراد فاسد + عکس و مشخصات

تب و تاب افشاگری در دنیا هر روز داغ تر می شود و انواع و اقسام رسانه ها در تلاش هستند تا با انتشار اسناد یا اسامی افراد خاص، شهرتی برای خود دست و پا کنند.

 

به گزارش سیتنا به نقل از باشگاه خبرنگاران، در عجیب ترین نوع از این قبیل رسانه ها، یک سایت اینترنتی در اندونزی اقدام به انتشار نام افرادی که به خاطر انواع فساد متهم شده اند، کرده است.

 

این سایت اینترنتی با الهام از سایت مشهور ویکیپدیا، نام «کوروپدیا Korupedia» یا همان «دائره المعارف نام افراد فاسد» را بر خود نهاده و از زمان راه اندازی آن در 19 ژوئن، ظرف یک هفته یک میلیون و 900 هزار نفر بازدیدکننده داشته است.

 

در این سایت نام و عکس افرادی که به انواع فساد متهم شده اند و نیز مجازات هایی که برای این افراد در نظر گرفته شده، منتشر شده است که با توجه به علاقه مردم این کشور به کسب اطلاع از این موضوع، بازتاب بسیاری زیادی در جامعه و رسانه های این کشور داشته است.

 

      

 

بر اساس شاخص تلقی از فساد که سازمان شفافیت بین المللی آن را تعیین می کند، اندونزی یکی از فاسدترین کشورهای جهان محسوب می شود و شاید این موضوع تلاشی برای تقبیح این رفتار در این کشور شرق آسیا باشد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-06-27 08:09

افزودن دیدگاه جدید