کد مطلب: 

3028

آرایش مجریان مرد سیما همانند خانم ها

«بعضی آقایانی که در صدا و سیما مجری هستند یا بازیگری می‌کنند به جوان‌ها یاد می‌دهند که ابرو بردارند. مدل موی جدید یاد می دهند و گاهی مثل خانم ها آرایش می‌کنند.»

به گزارش سیتنا به نقل از رویداد، انتخاب مد و لباس آن هم طبق قوانین جمهوری اسلامی کار دشواری شده است. در واقع از طرفی محصولات فروشگاه های پوشاک زنانه و مردانه هماهنگی با قوانین ندارد و از طرفی گشت ارشاد بدلیل اقتضای شرایط اخلاقی جامعه و در فضایی تنها و توام با انواع تبلیغات منفی علیه نیروی انتظامی ناچار است به خاطر همین لباس های موجود در بازار به کسانی که از این لباس ها استفاده می کنند، تذکردهد. دلایل این ناهماهنگی را از خانم زهره طبیب زاده نوری جویا شدیم.

دکتر زهره طبیب زاده نوری، نماینده مجلس شورای اسلامی است که سابقاً رییس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بوده است. وی در خصوص اوضاع کنونی جامعه از نظر مد و لباس گفت: در دوره اصلاحات و سازندگی بود که متأسفانه به سمت غربی شدن رفتیم که البته این موضوع در دولت نهم و دهم نیز ادامه یافت. اگر به جو ابتدایی سال 83 و آغاز دولت نهم برگردیم، فضای جامعه آماده رفتن به سمت فرهنگ دینی بود و این انتظار هم می رفت اما تنها شاهد تغییرات کوچکی بودیم و در حوزه مسائل زنان نه تنها پیشرفتی نداشتیم بلکه روند به صورت گذشته ادامه پیدا کرد و هیچ کار زیربنایی درباره پوشش نشد.

وی افزود: چند نمایشگاه برپا شد و تلفیقی از هنر اسلامی و ایرانی را دیدیم. چادر ملی مطرح شد که به خاطر شرایط فیزیکی راحت آن مورد استقبال قرار گرفت. اما متأسفانه این اقدامات ادامه نیافت و اکنون ما شاهد نتیجه عکس آن چیزی هستیم که از ابتدا مد نظر بود. جریانات ضد نظام بسیار بهتر توانستند به صورت گسترده کار کنند و هر روزه مدهای غربی مد نظر خود را روانه تولیدی ها و فروشگاه ها می کنند.

طبیب زاده در خصوص عملکرد گشت ارشاد خاطرنشان کرد: وجهی از وجوه مطروحه و تکالیف لایحه توسعه عفاف و حجاب مصوبه سال 84 مطرح بود. در آن دستگاه های مختلف دولتی و غیر دولتی تکالیفی داشتند که 90 درصد آن اثباتی بود. مثلا وضع یک سری قوانین بازدارنده که نتیجه داشته باشد اما بیشتر جنبه اثباتی داشته باشد تا سلبی. درباره نیروی انتظامی باید گفت، وجه سلبی آن غالب است چون بالاخره یک نیروی نظامی محسوب می شود. الان به عملکرد گشت ارشاد ایراد می گیرند. خب چرا عملکرد سایر دستگاه ها را نمی پرسند؟ چرا از وزارت بازرگانی سوال نمی شود؟ چرا با مرتبطین فروش لباس برخورد نمی شود؟

وی ادامه داد: برای برخورد با عاملین تولید خیلی راحت تر می توان وقت گذاشت. شاید روی هم رفته 2000 نفر باشند. اما وقتی این لباس ها به تن خانم ها برود این نیرو مجبور است با 2 میلیون خانم مقابله کند که نه نتیجه دارد و نه اثری دارد و به مشکلات هم دامن می زند. این امر باید ریشه یابی شود. سهل انگاری متوجه مسئولان دولتی هم هست. صدا و سیما، وزارت ارشاد و وزارت بازرگانی مسئولند.

رییس سابق مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری درباره نحوه عملکرد صدا و سیما گفت: بعضی آقایانی که در صدا و سیما مجری هستند یا بازیگری می‌کنند به جوان‌ها یاد می‌دهند که ابرو بردارند. مدل موی جدید یاد می دهند و گاهی مثل خانم‌ها آرایش می‌کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-06-26 15:44

افزودن دیدگاه جدید