کد مطلب: 

3007

تعداد مشترکان تلفن همراه خاورمیانه به ۲۶۶ میلیون نفر رسید

تازه‌ترین تحقیقات نشان می‌دهد تعداد کل مشترکان تلفن همراه در خاورمیانه تا پایان سه ماه نخست 2012 میلادی به بیش از 266.3 میلیون نفر رسیده است.

خبرگزاری فارس: تعداد مشترکان تلفن همراه خاورمیانه به ۲۶۶ میلیون نفر رسید

به گزارش سیتنا به نقل از فارس به نقل از پایگاه اینترنتی عربین بیزینس، تحقیق شرکت اریکسون نشان می دهد در سه ماه نخست 2012 میلادی روزانه بیش از 69230 نفر به مشترکین تلفن همراه در منطقه خاور میانه افزوده شده است.

بر اساس این گزارش، در سه ماه نخست امسال بیش از 6.3 میلیون مشترک جدید تلفن همراه به شبکه مخابراتی منطقه متصل شده اند و با احتساب این آمار تعداد کل مشترکین تلفن همراه در خاور میانه تا پایان سه ماه نخست 2012 میلادی به بیش از 266.3 میلیون نفر رسیده است .

بر این اساس ، ضریب نفوذ اشتراک تلفن همراه در خاور میانه در این مدت به بیش از 96 درصد رسیده است . این رقم در چین 69 درصد و در آمریکای شمالی بیش از 97 درصد است . این گزارش حاکی است ، پیش بینی می شود تا سال 2017 میلادی تعداد کل مشترکین تلفن همراه در جهان به بیش از نه میلیارد نفر خواهد رسید. این رقم تا پایان سال 2011 میلادی به بیش از شش میلیارد نفر رسیده است .

این گزارش افزود ، تا سال 2017 میلادی بیش از 85 درصد جمعیت کره زمین به اینترنت 3 گیگا بایت دسترسی خواهند داشت . آندرس لیند بلاد رییس شرکت اریکسون تاکید کرد آمارهای ارائه شده نشان می دهد ظرفیت و پتانسیل زیادی برای توسعه بازار تلفن همراه در منطقه خاور میانه برای شرکتهای بزرگ بین المللی وجود دارد .

علی رغم پیشرفتهای زیاد خاور میانه در زمینه ضریب نفوذ تلفن همراه طی سالهای گذشته هنوز کشورهای منطقه فرصت سرمایه گذاری زیادی در این بخش را دارا هستند . رشد بخش تلفن همراه و مخابرات در خاور میانه سریعتر و بیشتر از آمریکای شمالی و غرب اروپا بوده است . بر این اساس تعداد مشترکین گوشی های تلفن هوشمند در جهان نیز از 700 میلیون نفر در سال 2011 میلادی به بیش از سه میلیارد نفر تا سال 2017 خواهد رسید .

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-06-24 16:06

افزودن دیدگاه جدید