کد مطلب: 

2974

پیام اینترنتی برای مرد تاجر ۷۰ میلیون تومان آب خورد!

پیام اینترنتی برای مرد تاجر ۷۰ میلیون تومان آب خورد!

یک مرد تاجر وقتی ایمیلش را باز کرد از سه کمپانی و سایت جداگانه پیام‌هایی را دریافت کرد که در آن برنده خوشبخت معرفی شده بود.

به گزارش سیتنا، یکی از این کمپانی‌ها اعلام کرده بود که شما به همراه 9 مشترک اینترنتی دیگر به این جایزه دست یافته‌اید. این در حالی است که دو کمپانی دیگر نیز این مرد را برنده 450 هزار دلاری معرفی کرده و از او درخواست اطلاعات کرده بودند. صاحبان کمپانی‌ها از او خواستند به منظور جابه‌جایی پول به ایران مبالغی به این منظور و همچنین مبالغی بابت پرداخت بیمه و مالیات ویژه درآمدهای اتفاقی نیز به شماره حساب داده شده واریز کند.

مرد تاجر ابتدا تلاش کرد این پول را پرداخت نکند، ولی وقتی متوجه شد برای دریافت جایزه‌اش چاره‌ای جز تسلیم در برابر درخواست کمپانی‌های خارجی ندارد، حدود 30 هزار یورو به حساب آنان واریز کرد به امید این‌که به ثروت بادآورده‌ای دست خواهد یافت. پس از گذشت مدت طولانی وقتی مرد تاجر متوجه شد دیگر تماسی با وی گرفته نمی‌شود و به تماس‌های او نیز پاسخی نمی‌دهند، پی برد که در دام کلاهبرداران اینترنتی گرفتار شده است. با شکایت مرد تاجر تحقیق در این زمینه ادامه دارد.

به گزارش روزنامه جام جم در این راستا پلیس اعلام کرد: این گروه‌ها با درج شماره تلفن یا شماره بانکی به عنوان عامل، سعی در جلب توجه و اعتمادسازی کاربران دارند.

هشدارهای پلیس فتا

1‌ـ در صورت مواجه شدن با این‌گونه پیغام‌ها به آنها پاسخ ندهید و از ارسال اطلاعات شخصی خود در پاسخ به این‌گونه موارد خودداری کنید.

2‌ـ هنگام مواجهه با این‌گونه موارد مراقب فریب این ایمیل‌ها باشید و خود را به مخاطره نیندازید.

3‌ـ قوانین موجود در فضای وب و معاملات الکترونیکی بین‌المللی به صورت کامل در ایران مورد قبول و قابل اجرا نیست و حتی شرکت‌های ارائه‌‌کننده سرویس‌های لاتاری که دارای رتبه بین‌المللی هستند، نیز اعتبار و ضمانت اجرایی برای انجام تعهداتشان در ایران را ندارند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-06-21 08:33

افزودن دیدگاه جدید