کدخبر :295955 پرینت
27 خرداد 1403 - 11:48

برگزاری هشتمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر

هشتمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (مهما) آبان ماه 1403 با حمایت ستاد اقتصاد دانش ­بنیان دیجیتال و بخش خصوصی برگزار خواهد شد.

متن خبر

به گزارش سیتنا، هشتمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (مهما) آبان ماه 1403 با حمایت ستاد اقتصاد دانش ­بنیان دیجیتال و بخش خصوصی برگزار می­‌گردد. ثبت نام مسابقات از اردیبهشت ماه 1403 آغاز شده و تیم ‌ها تا پایان تیر ماه 1403 فرصت ثبت نام اولیه در مسابقات و کسب حداقل امتیاز اولیه برای حضور در مسابقات را خواهند داشت.

مراحل میانی مسابقات بسته به نوع مسابقه از خرداد تا مهر ماه برگزار شده و رویداد پایانی مسابقات نیمه­ی اول آبان ماه 1403 در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تقدیر از برگزیدگان و برگزاری و سخنرانی­های علمی و کارگاه­های آموزشی در دو روز برگزار می‌گردد.

برخی از مهمترین اهداف این مسابقات عبارتند از:

  • تعامل علمی با پژوهشگران مطرح دنیا
  • استفاده از دانش محققان در حل مسائل داخلی کشور
  • ارتقاء دانش بومی در زمینه هوش مصنوعی
  • شناسایی و معرفی محصولات و شرکت‌های موفق داخلی مرتبط با هوش مصنوعی
  • فراهم ساختن بسترهای لازم برای عرضه ایده‌های جدید محققان و کمک به تجاری‌سازی آنها
  • فراهم ساختن بسترهای لازم برای عرضه نیازهای سازمان‌ها، شرکت‌ها و صنایع و ارائه راهکار توسط محققان
  • هدفمند نمودن توسعه فعالیت های پژوهشی و اجرای پژوهش‌های بین المللی.

هشتمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر در چهار رشته چالش پیش‌بینی بازار سهام، چالش تصدیق هویت گوینده وابسته به متن، چالش تشخیص مقصود و پر کردن شکاف‌های آن در حوزه بانکی و چالش پیش‌بینی میزان وفاداری مشتریان برگزار خواهد شد. در مسابقات هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید بر کاربردی بودن و حل مسائل داخلی کشور هست. در این مسابقات سعی شده است سه گروه افراد مختلف در کنار همدیگر قرار گیرند. گروه اول اساتید و دانشجویانی هستند که در دانشگاه‌ها در نقش محقق حوزه هوش مصنوعی فعالیت می‌کنند. گروه دوم شرکت‌هایی هستند که در حوزه هوش مصنوعی فعالیت می‌کنند و به‌طور مشخص محصولات مرتبط با حوزه هوش مصنوعی تولید می‌کنند و در نهایت گروه سوم هم استفاده‌کننده‌ها از این محصولات هوش مصنوعی هستند.

شایان ذکر است از چهار مسابقه یاد شده، مسابقه بازشناسی گوینده در دو سطح ملی و بین المللی برگزار خواهد شد. شرکت کنندگان ایرانی امکان شرکت در هر دو مسابقه ملی و بین المللی در این حوزه را خواهند داشت. ثبت نام در تمام مسابقات رایگان بوده و تا کنون بیش از 300 تیم برای شرکت در مسابقات ثبت­نام نموده­اند.

برای هر یک از مسابقات جوایز نقدی ارزنده‌ای در نظر گرفته شده است که به تیم‌های برگزیده در هر مسابقه اهدا خواهد شد. علاوه بر جوایز نقدی، جوایز غیرنقدی نیز برای مسابقات در نظر گرفته شده است که بسته به نوع مسابقه شامل جوایز اعتباری، حمایت از طرح‌های برگزیده، انتشار نتایج تیم‌های برتر در کنفرانس‌ها علمی و ... است.

گفتنی است مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر از سال 1391 در حال برگزاری است. در هفت دوره قبلی برگزاری این مسابقات بیش از چهل چالش مختلف از سوی صنایع و سازمان‌های مختلف در این مسابقات طرح شده که بیش از 800 تیم از دانشگاه‌های مختلف کشور در آنها به رقابت پرداخته‌اند.

متقاضیان برای ثبت­نام در مسابقات ملی و کسب اطلاعات بیشتر به https://aaic.aut.ac.ir  و برای ثبت­نام در مسابقات بین­المللی و کسب اطلاعات بیشتر به https://tdsvc.github.io  مراجعه نمایند.

[node:title]

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.