کد مطلب: 

293581

دو میلیون خانوار خراسان رضوی از اینترنت فوق پرسرعت بهره مند می شوند

استاندار خراسان رضوی اعلام کرد که دو میلیون خانوار استان از طریق اجرای شبکه فیبرنوری به اینترنت فوق پرسرعت تا پایان فعالیت دولت سیزدهم دسترسی پیدا خواهند کرد.
دو میلیون خانوار خراسان رضوی از اینترنت فوق پرسرعت بهره مند می شوند

به گزارش سیتنا، یعقوبعلی نظری از اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی بازدید کرد.

استاندار خراسان رضوی در این نشست اظهار کرد: ما در استان باید به اطمینان پایداری شبکه ارتباطی خود برسیم و خلأها را همواره برطرف کنیم.

وی با اشاره به اینکه برای تقویت این شبکه همواره باید برنامه اجرایی داشته باشیم، افزود: تقویت پوشش‌های تلفن همراه و اینترنت باید مد نظر قرار بگیرد.

نظری در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: امسال در ایام نوروز و بازه‌ی زمانی ۴۰ روزه خدمت به مسافران نوروزی شاهد حضور انبوه زائران در مشهد مقدس و استان بودیم. بر این اساس یکی از موضوعات ملی ما توجه به زائران است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به جایگاه مهم کارگروه ملی زیارت گفت: همواره باید توجه خاصی به زائران بارگاه منور رضوی داشته باشیم. همچنین برای تقویت پوشش ارتباطی جاده‌های استان و برنامه‌های ارتباطی در مسیر برای زائران باید این فعالیت‌ها بروز و توسعه پیدا کند.

وی تصریح کرد: تا پایان دولت طبق آمارها دو میلیون خانوار استان از طریق اجرای شبکه فیبر نوری به اینترنت فوق پرسرعت دسترسی پیدا خواهند کرد.

گفتنی است؛ آخرین وضعیت پروژه‌های لایه سوئیچ طرح تحول شبکه ارتباطی کشور، آخرین وضعیت پروژه پارک داده شهید میری، تامین دسترسی به اینترنت ثابت از طریق فیبر نوری برای خانوارها و کسب و کار، توسعه شبکه‌ ارتباطی در روستاهای استان و توسعه شبکه دسترسی ایرانسل و همراه اول در قالب قرارگاه تحول شبکه ارتباطی خراسان رضوی از جمله مباحث مطرح شده در این نشست بود که توسط علی دلگیر مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌ رضوی ارائه شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2024-04-20 15:28

افزودن دیدگاه جدید