کد مطلب: 

293280

تجهیز یک میلیون مشترک پُرمصرف به کنتور هوشمند در سال 1403

مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فن آوری‌های نوین شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق (توانیر) اعلام کرد که امسال یک میلیون دستگاه کنتور هوشمند برای مشترکان پرمصرف برق نصب خواهد شد.
تجهیز یک میلیون مشترک پُرمصرف به کنتور هوشمند در سال 1403

به گزارش سیتنا،حامد احمدی گفت: امسال نصب کنتورهای هوشمند برای مشترکان پرمصرف در همه تعرفه‌ها از جمله مشترکان خانگی و تجاری در دستور کار قرار گرفته و مطابق برنامه‌ریزی انجام شده، افزون بر یک میلیون مشترک برق پرمصرف امسال به کنتورهای هوشمند مجهز می‌شوند.

وی، این اقدام را در ادامه طرح هوشمندسازی صنعت برق دانست و ادامه داد: مطابق این برنامه امسال یک میلیون مشترک خانگی با مصرف بیش از ۲.۵ برابر الگو به همراه مشترکان تجاری با بیش از ۲ هزار کیلووات‌ساعت مصرف در مناطق عادی و بیش از سه هزار کیلووات‌ساعت مصرف در مناطق گرمسیر، مجهز به کنتور هوشمند خواهند شد.

مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فن آوری‌های نوین توانیر با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۲ درصد مشترکان دیماندی و پرمصرف دارای کنتور هوشمند هستند، خاطرنشان کرد: در آغاز طرح، نصب کنتور هوشمند و رویت پذیری مصرف برای مشترکان در تعرفه‌های کشاورزی، صنعتی، عمومی و اداری، در اولویت قرار گرفت و تا پایان سال ۱۴۰۲ تقریباً همه این مشرکان به کنتور هوشمند مجهز شدند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2024-04-13 11:24

افزودن دیدگاه جدید