کد مطلب: 

293244

تسلا با پرداخت غرامت برای سانحه مرگبار خودران، توافق کرد

تسلا، از بزرگترین تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی، توافق کرده است که به شاکیان پرونده سانحه رانندگی سال ۲۰۱۸ که منجر به مرگ یک مهندس شرکت اپل شد، غرامت بپردازد.
تسلا با پرداخت غرامت برای سانحه مرگبار خودران، توافق کرد

به گزارش سیتنا به نقل از بی بی سی، در جریان آن سانحه والتر هانگ، از مهندسان شرکت اپل هنگامی که سوار یک خودرو تسلا مدل ایکس بود و آن را در حالت خودران قرار داده بود با جدول کنار جاده برخورد کرد و جان باخت.

در پی مرگ هانگ، خانواده‌اش به دادگاه شکایت کردند و قرار بود رسیدگی به این پرونده همین هفته در دادگاه عالی کالیفرنیا آغاز شود.

انتظار می‌رفت که آغاز این دادگاه و پوشش رسانه‌ای به جزییات آن، تسلا را بیش از پیش در معرض قضاوت و انتقاد افکار عمومی نسبت به فناوری خودران محصولات این کارخانه قرار دهد.

جزییات توافق تسلا با خانواده هانگ هنوز فاش نشده است و باید از سوی قاضی پرونده تایید شود. تسلا هنوز به درخواست بی‌بی‌سی برای اظهارنظر در این باره پاسخ نداده است.

پیش از توافق بر سر پرداخت غرامت، تسلا این بحث را در دفاع از خود طرح می‌کرد که هانگ بعد از تنظیم خودرو تسلا مدل ایکس بر روی حالت خودران، توصیه‌ها و دستورالعمل‌های سازنده را رعایت نکرده و هنگام سانحه سرگرم بازی کامپیوتری بوده است.

تسلا پیش از این پرونده‌های مشابهی را در کالیفرنیا با همین ادله به نفع خود خاتمه داده بود.

با این حال، اکنون این ابر سازنده خودروهای الکتریکی با چندین شکایت مرتبط با سوانح رانندگی مرتبط با سیستم خودران محصولات خود روبرو است.

توافق تسلا با خانواده هانگ برای پرداخت غرامت در زمانی صورت می‌گیرد که این شرکت با مساله فروش کم محصولاتش دست و پنجه نرم می‌کند.

تحویل سفارش‌ها هم در سه ماه نخست سال میلادی جاری با تاخیر روبرو بوده است چرا که آتش‌سوزی عمدی فعالان محیط زیست در شبکه برق کارخانه عظیم تسلا در آلمان، خط تولید تسلا در اروپا را مختل کرده و تحویل سفارش‌ها در اروپا و سایر نقاط جهان را به تاخیر انداخته است.

همزمان سازمان ترافیک و بزرگراه‌های آمریکا هم گفته در حال تحقیق درباره سوانح رانندگی مرتبط با سیستم‌های خودران و یا تنظیم‌های کمک راننده هوشمند است.

در همین حال، افزایش تولید خودروهای الکتریکی و رقابتی شدن بازار این خودروها به ویژه به بازار آمدن خودروهای الکتریکی چینی، تسلا را وادار به کاهش قیمت محصولات خود کرده است.

همه اینها بر ارزش سهام تسلا تاثیر منفی گذاشته به طوری که از ابتدای سال میلادی جاری، سهام تسلا یک سوم ارزش خود را از دست داده است.

تسلا سال‌هاست که وعده عرضه خودروهای تمام خودکار را داده اما تاکنون موفق به ارایه عمومی آن به بازار خودرو آمریکا نشده است.

با این حال، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا روز جمعه اعلام کرد که این شرکت قصد دارد نخستین روبات-تاکسی خود را در ماه اوت (مرداد) امسال ارایه کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2024-04-12 12:29

افزودن دیدگاه جدید