کد مطلب: 

293191

پیشی گرفتن هوش مصنوعی از هوش انسانی در سال آینده

ایلان ماسک پیش‌بینی کرده که در صورت فراهم بودن زیرساخت‌های برق و سخت‌افزارها، هوش مصنوعی تا پایان سال ۲۰۲۵ از هوش انسانی پیش بیفتد.
ایلان ماسک

به گزارش سیتنا به نقل از فایننشال تایمز، ایلان ماسک پیش‌بینی کرده که هوش مصنوعی تا پایان سال آینده از هوش انسانی پیش بیفتد.

ماسک این پیش‌بینی را در جریان یک گفت‌وگو در شبکه اکس با نیکولای تانگن، مدیر عامل بانک سرمایه گذاری نروژ مطرح کرد.

ایلان ماسک یکی از پیشگامان توسعه هوش مصنوعی به شمار می‌رود و با وجود اینکه در سال ۲۰۱۸ از اوپن‌ای‌آی جدا شد، همچنان سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای برای استفاده و گسترش این فنآوری در رشته‌های مختلف انجام می‌دهد.

این میلیاردر آمریکایی با انتشار یک پست جدید در شبکه اجتماعی ایکس خود نوشت که هوش مصنوعی(AI) تا سال ۲۰۲۵ و تا سال ۲۰۲۹ از کل بشریت باهوش‌تر خواهد بود.

ماسک در ایکس نوشته است: هوش مصنوعی احتمالا سال آینده باهوش‌تر از هر انسانی خواهد بود. تا سال ۲۰۲۹، هوش مصنوعی احتمالا از مجموع همه انسان‌ها باهوش‌تر است.

ایلان ماسک نسبت به هوش عمومی مصنوعی(AGI) خوش‌بین است. ماسک در سال‌های اخیر نظرات خود را در مورد هوش مصنوعی بسیار واضح بیان کرده است. به عنوان مثال، در ماه نوامبر سال ۲۰۲۳، ماسک چشم انداز خود را از آینده‌ای به اشتراک گذاشت که در آن هوش مصنوعی هر کاری انجام می‌دهد.

پیش از این، ماسک، هشدار داده بود که جهان به‌زودی با کمبود شدید برق برای تغذیه هوش مصنوعی و خودروهای برقی مواجه خواهد شد.

به گفته ماسک، هوش مصنوعی و خودروهای برقی با سرعتی باورنکردنی در حال گسترش هستند و پیش‌بینی می‌شود تا یک سال آینده، تقاضای جهانی برق به شدت افزایش یابد. در نتیجه، کشورهای پیشرفته با کمبود ترانسفورماتور و زیرساخت‌های انتقال برق مواجه خواهند شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2024-04-09 14:51

افزودن دیدگاه جدید