کد مطلب: 

291525

اعلام آمادگی موسسه پژوهش آموزش عالی در تهیه سند هوش مصنوعی آموزش عالی

رییس موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی گفت: این موسسه آمادگی دارد متولی تهیه سند تخصصی کاربرد هوش مصنوعی در توسعه آموزش عالی باشد.
اعلام آمادگی موسسه پژوهش آموزش عالی در تهیه سند هوش مصنوعی آموزش عالی

به گزارش سیتنا، دکتر علی باقر طاهری نیا در سومین همایش بین‌المللی‌شدن آموزش عالی که در دانشکده روان‌شناسی و علوم‌تربیتی دانشگاه تهران برگزار شد اظهار داشت: موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی آمادگی دارد متولی تهیه سند تخصصی کاربرد هوش مصنوعی در توسعه آموزش عالی باشد.

رییس موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی در سخنرانی خود با عنوان «آموزش عالی در عصر هوش مصنوعی» اثرات هوش مصنوعی بر آموزش عالی را در چهار محور بررسی کرد.

وی گفت: این چهار محور شامل «هوش مصنوعی، دانشگاه و کارکرد آن»، «هوش مصنوعی، برنامه آموزشی و مولفه‌های آن»، «هوش مصنوعی، چالش‌ها و فرصت‌ها» و «هوش مصنوعی و آموزش‌عالی آینده» است.

طاهری نیا چالش‌های آموزش‌عالی در مواجهه با هوش مصنوعی را در چهار دسته کلی برشمرد و گفت: چالش‌ها در حوزه «آموزش، مهارت، کیفیت»، «تعامل، بحران هویت، امنیت، سو استفاده»، «چالش های اخلاقی، حریم خصوصی و کنترل شفافیت» و «چالش‌های اقتصادی» قابل دسته بندی هستند.

وی در ادامه پارادایم‌های آموزش‌عالی آینده در بستر هوش مصنوعی را در چهارمحور: آموزش‌عالی شخصی‌شده، مهارت‌های موردنیاز آموزش‌عالی آینده، چندنهادی، مادام العمر بررسی کرد.

رییس موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی همچنین چهار مهارت «شخصی، اجتماعی، دیجیتال و اکولوژیکی» را لازمه آموزش‌عالی آینده در بستر هوش مصنوعی دانست.

وی ضمن بر شمردن اثرات هوش مصنوعی بر ابعاد مختلف آموزش‌عالی، از اساتید و صاحب نظران جهت مشارکت در تدوین سند تخصصی کاربرد هوش مصنوعی در توسعه آموزش‌عالی که در موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی در دست ‌تهیه است، دعوت کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2024-02-24 15:54

افزودن دیدگاه جدید