کد مطلب: 

291406

استفاده از ظرفیت ماهواره خیام در تکمیل داده های آدرس گذاری مکان محور کشور

مدیرعامل شرکت ملی پست اعلام کرد که با استفاده از ظرفیت ماهواره خیام و همکاری با سازمان فضایی ایران که زیرمجموعه وزارت ارتباطات است، در آینده نزدیک نقشه‌هایی مورد نیاز طرح آدرس گذاری مکان محور کشور را بهره برداری کنیم.
استفاده از ظرفیت ماهواره خیام در تکمیل داده های آدرس گذاری مکان محور کشور

به گزارش سیتنا، محمود لیائی در بیست و دومین نشست کارگروه ملی نظام نشان گذاری مکان محور کشور (جی نف) ابراز امیدواری کرد که استفاده از ظرفیت های سازمان فضایی کشور که زیر مجموعه وزارت ارتباطات است، نیاز ما را در تکمیل پروژه ملی جی نف مرتفع می کند و​​​​​​​ این حرکت تصاعدی در سال آینده نیز ادامه پیدا کند تا بتوان کسری‌های باقی مانده در تکمیل داده‌های طرح را کامل کرد.

وی با اشاره به منابع و ظرفیت‌های موجود در دستگاه‌های امنیتی و نظامی کشور برای تهیه نقشه‌ها افزود: با استفاده از ظرفیت ماهواره خیام و همکاری با سازمان فضایی که زیرمجموعه وزارت ارتباطات است در آینده نزدیک نقشه‌هایی مورد نیاز طرح را بهره برداری کنیم.

معاون وزیر ارتباطات درادامه از سازمان برنامه خواست در اجرای برنامه جی نف در استان‌ها و شهرستان‌های کشور برای تکمیل آدرس دهی و اجرای طرح پلاک هوشمند با این کارگروه بیش از پیش همکاری داشته باشد.

مدیرعامل شرکت ملی پست در پایان به حرکت شهرداری اصفهان به عنوان الگویی برای سایر شهر‌ها اشاره کرد و گفت: «این حرکت در آینده به نفع نظام اجرائی کشور است که از یک شکل استاندارد واحد تبعیت کند که این مهم علاوه بر تاثیر در زیباسازی شهر‌ها و تجمیع شماره دستگاه‌های مختلف در یک شماره هوشمند با هدف تسهیل در ارائه خدمات است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2024-02-21 11:29

افزودن دیدگاه جدید