کد مطلب: 

288594

اتصال 48 شهر آذربایجان غربی به فیبرنوری تا پایان سال 1403

استاندار آذربایجان غربی از اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه اینترنت 3G و 4G خبر داد و گفت: تلاش می‌شود تمامی 48 شهر آذربایجان غربی تا پایان سال آینده به شبکه اینترنت پرسرعت فیبرنوری متصل شوند.
اتصال 48 شهر آذربایجان غربی به فیبرنوری تا پایان سال 1403

به گزارش سیتنا، محمدصادق معتمدیان در ادامه برنامه "اولدوز" صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی، با اشاره به افتتاح پروژه های احیای دریاچه ارومیه در هر سه ماه یک بار، گفت: تا پایان سال جاری انتقال آب بادین آباد و فاز دوم پروژه کانی سیب و انتقال آب به دریاچه ارومیه، به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر نظارت جدی بر عملکرد شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان، گفت: شوراها باید خدمتگزار مردم باشند و از ظرفیت های قانونی برای جلوگیری از هرگونه کوتاهی، تخلف و یا انحراف در عملکرد شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان استفاده خواهد شد.

وی در ادامه به موانع توسعه بافت تاریخی مرکز شهر ارومیه اشاره کرده و افزود: طرح تفصیلی بافت تاریخی شهر ارومیه جهت رفع مشکلات مردم و ساخت و ساز در مرکز شهر، به زودی تهیه و ابلاغ خواهد شد.

نتایج سفر اخیر به ترکیه قابل توجه بود

استاندار آذربایجان‌غربی به نتایج سفر اخیر خود به ترکیه نیز اشاره کرده و بیان داشت: ایجاد پایانه جدید کوزه رش سلماس، بازارچه جدید در چالدران، منطقه آزاد مشترک ایران و ترکیه در خوی و وان و آغاز عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی سرو ارومیه، از دستاوردهای سفر به این کشور می باشد.

معتمدیان همچنین با اشاره به دستاوردهای دیدار اخیر خود با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزود: با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اتصال شبکه اینترنت پرسرعت فیبر نوری شهرهای ارومیه، خوی و سلماس تا دهه فجر امسال تکمیل خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی از اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه اینترنت 3G و 4G نیز خبر داده و گفت: تلاش می شود تمامی 48 شهر آذربایجان غربی تا پایان سال آینده به شبکه اینترنت پرسرعت فیبر نوری متصل شوند.

بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان خوی به زودی به پایان می رسد

معتمدیان همچنین از بازسازی کامل شهرستان خوی تا دهه فجر امسال خبر داده و اظهار داشت: یک هزار و ۷۰۰ واحد خسارت دیده زمین لرزه شهرستان خوی تکمیل و تحویل مردم شده و با تامین تسهیلات و خدمات لازم، واحدهای باقیمانده نیز به زودی تکمیل خواهد شد.

وی در پایان با تاکید بر ضرورت اشراف مسئولان به مشکلات مردم، افزود: از مشکلات گریزان نبوده و با هم افزایی دستگاه های مختلف و با آمادگی کامل، در مسیر رفع مشکلات مردم گام برمی داریم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-12-11 11:23

افزودن دیدگاه جدید