کد مطلب: 

287943

ضرورت گسترش سکوی‌های برتر ملی در عرصه بین‌الملل

رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: داشتن سکوهای برتر در عرصه بین‌الملل باید در دستور کار باشد تا پلتفرم‌های ملی ما بتوانند مخاطبانی از کشورهای متعدد داشته باشند، اما متأسفانه امروزه پلتفرم‌هایی در کشور وجود دارد که در دستان دشمنان است، لذا باید سکوهای خودمان را در عرصه بین‌الملل به جهت جذب مخاطبان بین‌المللی گسترش دهیم.
 محمد امین آقامیری

به گزارش سیتنا، دکتر سید محمد امین آقامیری در نشست با فعالان فضای مجازی حوزوی بین‌الملل که در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد با بیان اهمیت کار در عرصه بین‌الملل و مخاطبان این عرصه، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های بین‌المللی یک موضوع اصلی و اساسی در زمره مأموریت‌های مهم است که نیاز به محتواسازی در عرصه نیازهای کلان ملی و بین‌المللی دارد و می‌طلبد فعالان در این عرصه اهتمام جدی نسبت به تولید محتوا مطابق با ارزش‌های دینی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته باشند.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی، ادامه داد: کار در عرصه فضای مجازی نیازمند شبکه اطلاعات منسجمی است که نیازها و مخاطبان بین‌الملل را مورد توجه خود قرار دهد، چرا که اگر نگاه ما داخلی و ملی باشد به طبع آن تمامی تحرکات ما تدافعی خواهد بود، اما اگر فعالیت‌ها در عرصه تولید محتوا که در راستای نیل به اهداف انقلاب اسلامی در عرصه بین‌المللی باشد شاهد حرکت رو به جلو در عرصه انتقال مفاهیم و محتواهای غنی خواهیم بود.

وی با بیان ضرورت بسترسازی در عرصه پلتفرم‌های ملی در عرصه فضای مجازی خاطر نشان کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته مقدمات بسترسازی در فضای مجازی صورت نگرفته به سبب آن در بعضی از مواقع شاهد تهدیداتی از بستر فضای مجازی برای نظام اسلامی بودیم، اما در مواقعی شاهد شکل‌گیری فرصت‌ها نیز بوده‌ایم و باید بدانیم در جهت زیرساخت‌ها دچار نقص‌هایی هستیم.

آقامیری، تصریح کرد: فضای مجازی مکان و ملجأیی برای زندگی، کسب و کار، تعاملات و... برای افراد جوامع است البته باید در این امر بر ضرورت وجودی آن یعنی احیاء تمدن نوین اسلامی به واسطه صدور انقلاب اسلامی نگاه جدی داشته باشیم که باید در این راستا سعی در اقناع‌سازی مخاطبان بین‌المللی به واسطه تولید محتواهای غنی داشته باشیم تا در دنیا در جریانات رسانه‌ای دست برتر داشته باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فعالیت‌های فعالان حوزوی در عرصه بین‌الملل در حوزه تولید محتوا و حضور در فضای مجازی قابل تقدیر است که وظیفه داریم پای کار باشیم تا این اتفاقات توسعه پیدا کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-11-26 13:56

افزودن دیدگاه جدید