کد مطلب: 

287780

تکلیف وزارتخانه‌های ارتباطات و نیرو برای تعیین ضوابط فیبرنوری هوایی

مطابق لایحه بودجه سال آینده، وزارت نیرو مکلف شده با همکاری وزارت ارتباطات، استانداردها و ضوابط عبور فیبرهای نوری هوایی را ظرف مدت دو ماه بعد از ابلاغ قانون بودجه ۱۴۰۳ به تصویب برساند.
تکلیف وزارت ارتباطات و نیرو برای تعیین ضوابط فیبرنوری هوایی

به خبرنگار سیتنا، بر اساس بند «ب» تبصره ۱۳ لایحه بودجه سال آینده، مانده حساب توسعه شبکه فیبرنوری موضوع بند «س» تبصره (۷) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور پس از تاسیس صندوق توسعه به حساب صندوق انتقال می‌یابد. مبالغ کمک پرداختی به اپراتورهای ارتباطی از محل منابع این صندوق معاف از مالیات هستند.

در بند «پ» به منظور تسریع و تسهیل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در توسعه شبکه فیبرنوری کشور، شهرداری‌های سراسر کشور و وزارت راه و شهرسازی مکلف هستند مجوز حفاری و نصب تجهیزات در معابر شهری و خارج از شهری را حداکثر ۱۵ روز پس از دریافت تقاضای اپراتور معرفی شده از سمت وزارت ارتباطات و صرفا با رعایت شرایط، ضوابط و تعرفه‌های مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارائه کنند.

بند «ت» به تسریع و تسهیل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در توسعه شبکه فیبرنوری است. به این صورت که وزارت نیرو با همکاری وزارت ارتباطات (سازمان تنظیم مقررات) مکلف شده‌اند، استانداردها، ضوابط و تعرفه‌های عبور فیبرهای نوری هوایی اپراتورها را از طریق تیرها و دکل‌های برق با رعایت اصول امنیتی و پدافند غیرعامل، حداکثر تا دو ماه آینده به تصویب برسانند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-11-22 13:51

افزودن دیدگاه جدید