کد مطلب: 

286215

مشاور وزیر ارتباطات، خبر داد: تصمیم دولت سیزدهم برای دسترسی ۲۰ میلیون خانوار به فیبرنوری تا پایان این دولت

مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مجری طرح توسعه فیبرنوری منازل و کسب‌و‌کارها، گفت: یکی از مهمترین حمایت‌های دولت و مجموعه وزارت ارتباطات از طرح ملی اتصال منازل و کسب‌و‌کارها به فیبرنوری، حمایت‌های مالی و تسهیلگری با کاهش مشکلات و موانع پیش روی اجرای طرح است و دولت سیزدهم بنا دارد که تا پایان این دولت، ۲۰ میلیون خانوار را تحت پوشش فیبرنوری قرار دهد.
صادق عباسی‌شاهکوه

به گزارش سیتنا، صادق عباسی‌شاهکوه روز یکشنبه در نشست با مسوولان استان بوشهر اظهار کرد: دولت سیزدهم اقدامات مناسبی برای حمایت از پیمانکاران "طرح ملی اتصال منازل و کسب و کارها به فیبرنوری" در دستور کار قرار داده و در کنار آنها قرار دارد.

وی افزود: یکی از مهمترین حمایت‌های دولت و مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از "طرح ملی اتصال منازل و کسب و کارها به فیبرنوری" حمایت های مالی و تسهیلگری با کاهش مشکلات و موانع پیش روی اجرای طرح است.

مجری "طرح توسعه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات" بدون اشاره به تعداد مشترکین برخوردار از شبکه فیبرنوری تصریح کرد: دولت سیزدهم بنا دارد که تا پایان این دولت، ۲۰ میلیون خانوار را تحت پوشش فیبر نوری قرار دهد.

عباسی شاهکوه یادآور شد: نیاز است با رایزنی با شهرداری‌های استان، زمینه رفع مشکلات موجود فراهم تا به اهداف تعیین شده در طرح توسعه فیبرنوری دست یابیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر در این نشست اظهار کرد: شهرداری ها ضمن رعایت اصول و قوانین و با نگاه تسهیل گرایانه با پیمانکار "طرح ملی اتصال منازل و کسب و کارها به فیبرنوری" همکاری کنند.

وی افزود: استان بوشهر بدلیل شرایط خاص جوی و مشکلات حوزه مخابراتی در بخش ثابت، می بایست بدون اتلاف وقت اجرای پروژه فیبرنوری را از سر بگیرد که نیازمند همکاری شهرداری و اپراتورها است.

محمدهادی رستمیان تصریح کرد: اجرای این طرح در بوشهر با تاخیر مواجه شده و شرکت پیمانکار با افزایش تجهیزات و اقدامات لجستیکی لازم، به دنبال جبران این عقب ماندگی تلاش کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: بوشهر، اولین استان کشور برای اجرای "طرح ملی اتصال منازل و کسب و کارها به فیبرنوری" در نظر گرفته شد که نیاز است چالش‌های پیش رو که سبب عقب‌افتادگی در اجرا شده را رفع کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 5
2023-10-15 14:07

افزودن دیدگاه جدید